اکسپرس اینتری – نیروی متخصص فدرال

 

 

  • اوریل 2017
  • اصلاحات در برنامه “ورود سریع”: 

تغییرات جدید سیستم اکسپرس اینتری  اوریل 2017

برنامه امتیاز بندی سیستم اکسپرس اینتری نسبت به سال قبل تغییرات مقبتی داشته که به نوعی به نفع متقاضیان این گروه  می باشد :

1- امتیاز داشتن پیشنهاد کاری در NOC گروه A-O-B  به 50 رسیده

2- امتیاز داشتن پیشنهاد کاری در NOC گروه OO  به 200 رسیده

-3  پیشنهاد کاری می بایستی حد اقل یک سال باشد از زمانی که شما کارت اقامت دایم تان را دریافت مینمایید.

4- امتیاز تحصیل در کانادا جهت 1 سال یا 2 سال تحصیل 15 امتیاز شده جهت 3 سال تحصیل به بالا 30 امتیاز

5- مدت زمان تکمیل پرونده از زمان اقدم تا  ارسال پرونده اقامتی از 60 رزو به 90 روز تغییر کرده

6- LMIA یا تاییدیه اداره کار جهت برخی مشاغل و پشنهادهای شغلی نیاز نمی باشد.بیشتر شامل افرادیست که در حال حاضر در کانادا مشغول به کار می باشند و ویزای کاری داشته باشند.

7- همچنان داشتن  مینیمم 1 اسال سابقه کاری مفید شرط اول این برنامه می باشد.


تغییرات پاییز 2016

از 19 نوامبر 2016 در برنامه “ورود سریع” تغییرات مثبتی حاصل شده است تا افراد واجد شرایط ازجمله آنانی که قبلا در کانادا تحصیل کرده اند، افراد متخصص، با تجربه و با استعدادی که به کشور کانادا در بازار جهانی قدرت می بخشند، بتوانند سریعتر به کانادا بیایند. افرادی که با مهارتها و تجارب خود قادرند به جامعه و اقتصاد کانادا کمک کنند، شغل آفرینی کنند، ونوآوری و خلاقیت داشته باشند . برنامه “ورود سریع” تا 19 نوامبر 2016 به شیوه فعلی خود خواهد بود.


قبل از 19 نوامبر 2016

پیشنهاد شغلی

سیستم رده بندی جامع ورود سریع (CRS) 600 امتیاز به افرادی که داری پیشنهاد شغل دائمی که در لیست مشاغل بازار کار Labour Market Impact Assessment (LMIA) وجود دارد، اختصاص میدهد.

تحصیلات

برنامه ورود سریع تنها به تحصیلاتی که با استاندارد کانادایی معادل سازی شده باشد، امتیاز می دهد. هیچ امتیاز خاصی برای افرادی که قبلا در کانادا تحصیل کرده اند در نظر گرفته نشده است.

ارائه درخواست

بعد از دریافت نامه ی اداره مهاجرت  برای ارائه درخواست اقامت دائم خود، کاندیدا 60 روز وقت دارد که مدارک کامل از جمله گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی خود را  ارسال نماید.


بعد از 19 نوامبر 2016

پیشنهاد شغلی

از روز 19 نوامبر 2016 به بعد امتیازات CRS برای پیشنهاد شغلی به سه شکل تغییر خواهند کرد:

امتیاز به پیشنهادات شغلی برای کاندیداهای واجد شرایطی داده می شود که دارای اجازه کار می باشند ولی الزاما شغل ایشان در لیست Labour Market Impact Assessment (LMIA) وجود ندارد. افراد بسیاری در کانادا دارای اجازه کار مشاغل موقتی هستند که این مشاغل در لیست LIMIA  وجود ندارد. اگر ایشان بخواهند اقامت دائم کانادا را بگیرند، دیگر لازم نیست شغلشان در این لیست  باشد تا بتوانند امتیاز پیشنهاد شغلی را از CRS  کسب کنند. این شامل کاندیداهایی می شود که تحت قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی، تحت قراردادهای  فدرالی-استانی، Mobilité Francophone، یا تبادل نیروی کار در شرکتها در کانادا مشغول به کار هستند. معذالک، این افراد باید حداقل یک سال سابقه کار با همان کارفرمایی که به ایشان پیشنهاد شغلی داده است را دارا باشند.


مدت پیشنهاد شغلی باید حداقل برای یک سال بعد از دریافت اقامت دائم باقی باشد.

با تغییر مدت زمان شغل پیشنهادی از دائمی به یک سال، کاندیداهای بیشتری که با قراردادهای موقت مشغول به کار هستند قادر خواهند بود برای درخواست اقامت دائم اقدام کنند.

امتیاز پیشنهاد شغلی کاهش می یابد

50 امتیاز به کاندیداهایی داده میشود که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر از جمله مشاغل 0 یاA  یا B در دسته بندی مشاغل ملی (NOC) باشند. 200 امتیاز به افرادی داده می شود که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر از مشاغل رده 00  در NOC  باشند.

تحصیلات

از 19 نوامبر 2016 امتیازات CRS برای مدارک تحصیلی که در کانادا اخذ شده اند به نحو ذیل خواهد بود:

امتیازات برای مدارک بالاتر از دیپلم دبیرستان

CRS 15 امتیاز برای مدارک یا گواهینامه تحصیلی یکساله یا دوساله و 30 امتیاز برای مدارک تحصیلی سه ساله و بیشتر و  همچنین 30 امتیاز برای فوق لیسانس و یا دکتری که حداقل یک سال تحصیلی طول کشیده باشند اعطاء می کند. این تغییرات برای افرادی که قبلا در کانادا تحصیل کرده اند، موقعیت بهتری برای اقامت دائم در کانادا فراهم می کند.

ارائه درخواست

از 19 نوامبر 2016 به درخواستها به نحو ذیل رسیدگی خواهد شد:

کاندیداهایی که نامه برای ارائه درخواست اقامت دائم خود دریافت کرده اند می توانند ظرف 90 روز درخواست خود را ارسال نمایند.  تغییرات جدید زمان بیشتری به متقاضیان برای تکمیل مدارک خود می دهد.

درباره روش اکسپرس اینتری 

از دی ماه 1393 برنامه جدیدی به نام “ورود سریع” برای تقاضای اخذ اقامت دائم کانادا آغاز شده است.


شرایط لازم برای نیروی متخصص Skilled Worker

– داشتن سابقه کار مستمر برای حداقل یک سال (کلا 1560 ساعت / 30 ساعت در هفته) تمام وقت یا همین تعداد ساعت پاره وقت؛

– ساعات کار داوطلبانه یا کارآموزی جز این ساعات محاسبه نمی شوند؛

– سابقه کاری شما باید مرتبط به شغل شما باشد؛

– سابقه کاری باید در ظرف 10 سال گذشته کسب شده باشد؛

– سابقه کاری باید در زمینه تخصص نوع 0 یا سطوحA یا B در طبقه بندی مشاغل ملی باشدNational Occupational Classification (NOC).

سابقه کار تمام وقت باید 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه باشد که برابر با یک سال کامل و 1560 ساعت است.

سابقه کار پاره وقت باید 15 ساعت در هفته به مدت 24 ماه باشد که برابر یک سال کامل و 1560 ساعت است یا به مدت 30 ساعت کار در هفته برای 12 ماه در بیش از یک شغل که برابر است با یک سال کار تمام وقت یا 1560 ساعت کار.

شما باید نشان دهید که شرح وظایف شغلی شما با توضیحات ارائه شده درطبقه بندی مشاغل ملی شامل وظایف ضروری و اصلی مربوط به آن شغل منطبق است. اگر سابقه کاری شما با توضیحات طبقه بندی مشاغل ملی منطبق نباشد، شما واجد شرایط این برنامه نخواهید بود.


مهارت زبانی

شما باید در امتحان Canadian Language Benchmark (CLB) حداقل نمره 7 بیاورید یا در امتحان زبانی که مورد قبول وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا می باشد شرکت کنید و نشان دهید که توانایی لازم در مهارتهای شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را دارا هستید. هنگام تکیمل مدارک لازم برای برنامه “ورود سریع” ، باید نتیجه امتحان زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را که نباید برای بیش از دو سال پیش از زمان ارائه درخواست اقامت دائم باشد، ضمیمه نمایید.

تحصیلات

شما لازم است یا دارای یک مدرک تحصیلی مانند دیپلم دبیرستان یا مدرک دانشگاهی از کانادا باشید یا مدرک تحصیلی غیر کانادایی شما باید توسط موسساتی که مورد قبول وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا هستند ارزیابی شود و گزارش آنها را که نشان می دهد مدرک تحصیلی شما معادل دیپلم دبیرستان یا مدرک دانشگاهی کانادایی است ارائه نمایید. لطفا لینک ذیل را ملاحظه نمایید.

 Educational Credential Assessment (ECA) report from an agency approved by CIC.

اگردارای تمام شرایط ذکر شده باشید؛ درخواست شما را بر اساس شش معیار گزینشی ذیل در جدول امتیازبندی نیروی متخصص ارزیابی می شود:

– مهارت زبانی شما در انگلیسی و / یا فرانسه که  دو زبان رسمی کانادا هستند؛

– تحصیلات،

– تجربه کاری،

–  سن،

– داشتن پیشنهاد شغل معتبر؛ و

– انطباق پذیری

اثبات دارایی

شما باید نشان دهید که پول کافی برای تامین خود و خانواده خود بعد از ورود به کانادا دارید، مگر اینکه یا در حال حاضر در کانادا مشغول به یک کار قانونی هستید یا دارای پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در کانادا هستید.

روشهای تخصصی و مهاجرت به کانادا

در  حال حاضر و طبق اخرین تغییرات قوانین مهاجرت به کانادا از 3 روش متفاوت – فدرال ( اکسپرس اینتری) – استان کبک و استانهای کانادا امکان مهاجرت و کسب اقامت دایم کانادا  امکان پذیر می باشد. تفا وتهای چشمگیری در این سه گروه وجود دارد که یکدیگر را از هم متمایز می نماید.


تخصصی فدرال ( اکسپرس اینتری)
طبق اعلام رسمی سایت مهاجرت و شهروندی کانادا در تاریخ 1 دسامبر (10آذر ماه امسال)   جزییات سیستم جدید  که جایگزین برنامه قبلی تخصصی فدرال می باشد با نام روش اکسپرس اینتری را اعلام نمود.
سیستم اکسپرس اینتری  از 1 ژانویه سال 2015   عملا شروع به دریافت فایل متقاضیان نمود.این سیستم که در شکل اولیه بصورت ثبت نام آنلاین می باشد طی سه مرحله گزینش اقدام به جذب نهایی مهاجران می نماید.

مرحله اول ثبت نام در در بانک مشاغل کانادا و دریافت پیشنهاد شغلی از یک کار فرمای کانادایی می باشد.

مرحله دوم دریافت دعوتنامه کاری از کار فرما و تهیه مدارک اصلی و ارسال به اداره مهاجرت می باشد.

مرحله سوم مرحله نهایی و تاییدیه جهت اقدام برای ویزای کانادا می باشد.

این سیستم کمک می کند که متقاضیان برحسب تخصص و تجربه کاری هر چه سریعتر انتخاب و جذب بازار کار کانادا شوند.
سیستم ورود سریع کمک می کند که متقاضیان از ابتدای اقدام به مهاجرت دارای پیشنهاد شغلی معتبر و واقعی باشند و بدو ورود به کانادا مشغول به کار و کسب در آمد نمایند.این روش کمک بزرگی به پیشرفت اقتصادی کانادا خواهد بود و از طرفی کاملا به نفع متقاضی نیز می باشد و مهاجرینی که وارد کانادا می شوند از این پس نیاز به پیدا کردن کارندارند و سردر گمی های ابتدایی که برای تازه واردین بوجود خواهد آمد از بین خواهد رفت.
سیستم اکسپرس جهت 3 برنامه تخصصی فدرال از جمله: تخصصی- فن و حرفه و دارای “سابقه کانادایی” خواهد بود.

جهت بررسی شرایط خود فرم ارزیابی را تکمیل و ارسال نمایید.

تلفن رایگان از تهران:85312851

CLOSE
CLOSE