گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که بهترین شرایط را برای کار و زندگی مردم فراهم می‌کند. مزیت‌های زندگی در آمریکا منجر شده است تا افراد زیادی از گوشه و کنار دنیا تمایل پیدا کنند که وارد این کشور شوند و گرین آن را دریافت کنند. اخذ گرین کارت آمریکا یکی از راه‌های ورود و زندگی در این کشور است. زندگی و کار در آمریکا یکی از رویاهای مردم ایران است و شاید دور از تصور آنها باشد. اما اکنون به شما راه‌ها و روش‌هایی برای به حقیقت پیوستن این رویا نشان می‌دهیم تا که بتوانید برای تحقق آنها به آمریکا بروید. پس با ما همراه شوید.

گرین کارت آمریکا چیست؟

در ابتدا بهتر است بدانید که گرین کارت در واقع یک کارت سبز بوده که متعلق به افراد خارجی واجد شرایط زندگی در آمریکا است. این کارت سبز چند کد دیجیتال و بار کد دارد که به افرادی که وارد خاک آمریکا می‌شوند داده می‌شود.
گرین کارت در واقع اجازه تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، زندگی کردن و… به افراد واجد شرایط در آمریکا را می‌دهد و زندگی در این کشور را برای آنها تسهیل می‌بخشد.

مدارک لازم برای گرین کارت آمریکا

افرادی که می‌خواهند برای اخذ گرین کارت اقدام کنند باید مدارکی را برای تحویل آماده کنند. این مدارک شامل:

 • کارت ملی و کپی آن
 • کپی شناسنامه به همراه ترجمه ( در صورتی که فرد متقاضی عراقی است باید کپی هویت الاحوال المدنیا و اصل ترجمه را نیز ارسال کند)
 • عکس پنج در پنج پرسنلی (این عکس‌ها باید مطابق قوانین مورد نیاز سفارت امریکا باشد)
 • تمامی مدارک تحصیلی، اصل و کپی به همراه ترجمه مدارک
 • فتوکپی از صفحات پاسپورت فرد متقاضی
 • اصل و کپی سند ازدواج
 • گزارش پزشکی
 • کارت پایان خدمت به همراه کپی و ترجمه
 • جواز کسب، جواز شرکت، گواهی تجاری و کارگاهی
 • گزارش زندان و جرم (در صورتی که مرتکب جرمی شده‌اید)
 • کپی از مدارکی مانند گواهی فرزند خواندگی، گواهی تغییر سن، گواهی تغییر نام
 • مدارک شغلی که مطابق وزارت کار آمریکا دارای SVP بالای 7 و Job Zone بالای 4 هستند
 • مدارک تمکین مالی

مراحل گرفتن گرین کارت آمریکا

مراحل اخذ گرین کارت آمریکا

افرادی که متقاضی اخذ گرین کارت آمریکا هستند باید تمامی مراحل اخذ آن را به طور کامل انجام دهند تا که بتوانند در طی زمان خاص گرین کارت خود را دریافت کنند. این مراحل شامل:

 1. مرحله اول، آیا فرد واجد شرایط اخذ گرین کارت آمریکا است یا نه؟ در این مرحله افراد باید تعیین کنند که از طریق کدام گروه برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام کرده و در کدام گروه قرار دارند. این گروه‌ها شامل خانواده، مهاجران، تحصیل، قاچاق، ازدواج و… می‌شوند. هر کدام از این مراحل شرایط خاص خود را دارد.
 2. مرحله دوم ارائه درخواست. بعد از تعیین گروه و دسته خود فرد متقاضی می‌تواند از سازمان مربوطه و یا کارفرمای خود بخواهد که برای گرین کارت او درخواست بدهد.
 3. مرحله سوم بررسی در دسترس بودن ویزا. فرد متقاضی باید وضعیت ویزای مد نظر خود را مورد بررسی قرار دهد. این تعداد بر اساس دسته مهاجرتی توسط کشور آمریکا تعیین می‌شود.
 4. مرحله چهارم تکمیل فرم درخواست. تمامی دستورالعمل¬های این فرم باید خوانده و مدارک و اطلاعات لازم برای بررسی ارسال شود. این مدارک باید کامل و درست باشد و هر گونه اشتباهی می‌تواند تاخیری در روند دریافت آن ایجاد کند و آن را موکول به زمان دیگری کند.
 5. مرحله پنجم انگشت نگاری. پس از تکمیل درخواست گرین کارت، زمان و مکان انگشت نگاری برای فرد ارسال خواهد شد. در این مکان افسران مهاجرتی عکس، اثرانگشت و امضای فرد متقاضی را می‌گیرند و ثبت می‌کنند.
 6. مرحله ششم انجام مصاحبه. در این مرحله از فرد مصاحبه می‌شود و سوالاتی از متقاضی درباره مهاجرت و دلیل آن پرسیده خواهد شد.
 7. مرحله هفتم تصمیم گیری نهایی. در این مرحله فرد باید منتظر بماند تا مدارک او مورد بررسی اداره مهاجرت قرار بگیرد. پس از بررسی نهایی نامه‌ای به فرد ارسال خواهد شد که مبنی بر پذیرش یا رد درخواست خواهد بود.

چگونه گرین کارت بگیریم؟

افرادی که متقاضی اخذ گرین کارت آمریکا هستند، می‌توانند از راه‌های مختلفی برای اخذ آن اقدام کنند. تمامی مواردی مانند ویژگی‌ها و فرایندهای درخواست گرین کارت، زمان انتظار برای تائید، شرایط لازم برای پذیرش، مقامات مسئول این فرایند، هزینه‌ها و سایر شرایط دریافت کارت به شرایط و دسته‌بندی افراد واجد شرایط اخذ گرین کارت بستگی دارد و بر اساس آن طبقه بندی می‌شود. اولین مرحله برای اخذ گرین کارت این است که باید بدانید که جزو کدام گروه هستید. منظور این است که باید شرایط خود بر اساس فرصت شغلی، سرمایه‌گذاری، اقوام و خویشاوندان در آمریکا، مهاجرتی و .. تعیین کنید و بر اساس آنها اقدام کنید.

افراد واجد شرایط گرین کارت

افراد خاصی واجد شرایط اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند. بعضی از افراد این شرایط را ممکن است از طریق:

 • وضعیت پناهندگی (مهاجران خاص)
 • تحصیل
 • اشتغال یا پیشنهاد کار
 • سرمایه‌گذاری
 • ازدواج
 • خانواده خود
 • افراد قربانی قاچاق انسان و بزهکاری
 • افراد قربانی سوء استفاده جنسی

سایر موارد بدست آورند. بالاترین اولویت به اعضای خانواده درجه اول یک شهروند آمریکایی داده می‌شود که در این کشور زندگی می‌کند. افرادی که درخواست پناهندگی آمریکا را می‌دهند و می‌خواهند گرین کارت آن را اخذ کنند، می‌بایست واجد شرایط برای یکی از قوانین مهاجرتی در قانون مهاجرت و ملیت باشند. ابتدا درخواست آنها ثبت می‌شود و بعد از بررسی و تائید برای گرین کارت آنها اقدام خواهد شد. البته باید توجه کنید که کنگره آمریکا تعداد مشخصی از مهاجرین را هر سال قبول می‌کند و فقط برای آنها گرین کارت صادر می‌کند. اما این تعداد برای اعضای خانواده محدودیتی ندارد و می‌توانند برای همه آنها اقدام شود.

البته از طریق ویزای توریستی نیز می‌توان گرین کارت آمریکا را دریافت کرد. اما روند آن کمی سخت بوده و مشکل است. این ویزا سه ماهه بوده و برای سه ماه متوالی نیز تمدید خواهد شد.

گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد؟

همانطور که می‌دانید آمریکا از جمله کشورهایی است که افراد زیادی تمایل دارند در آن زندگی کنند تا آینده بهتری برای خود و فرزندان خود رقم بزنند. اخذ گرین کارت مزایای زیادی برای دارندگان آن دارد. این مزایا شامل مواردی مانند:

 1. به این افراد که گرین کارت اخذ کرده‌اند حقوق و مسئولیت‌های خاصی داده می‌شود. این افراد از تمامی حقوق شهروندی به‌جز حق رای آمریکا بهره مند خواهند شد.
 2. به این افراد جایگاه ویژ‌ای به عنوان یک مهاجر در آمریکا داده می‌شود. دریافت‌کنندگان گرین کارت می‌توانند در هر ایالتی که بخواهند اقامت داشته باشند، زندگی کرده و کار برای خود پیدا کنند.

اخذ گرین کارت آمریکا از طریق خانواده

یکی از بهترین و مطلوب‌ترین راه‌ها برای اخذ گرین کارت از طریق خانواده است. آن دسته افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها مقیم کشور آمریکا است و در این کشور زندگی می‌کند، می‌توانند به راحتی برای گرین کارت اقدام کنند. این افراد که می‌خواهند از طریق خانواده خود گرین کارت را دریافت کنند، نیازی نیست منتظر اخذ ویزا بمانند. کشور آمریکا به این افراد بدون هیچ محدودیتی ویزا می‌دهد. این بستگان شامل:

مراحل اخذ گرین کارت آمریکا

 1. پدر و مادر فردی که شهروند امریکا است (این افراد باید بالای 21 سال سن داشته باشند تا که بتوانند برای پدر و مادر خود درخواست بدهند)
 2. همسر یک شهروند آمریکایی
 3. فرزندان زیر سن 21 سال

فرد مقیم باید از طریق فرم مربوطه این نوع گرین کارت اقدام کند و درخواست خود را برای اخذ گرین کارت بستگان خود مطرح کند. البته او می‌تواند از طریق فرم دیگری درخواست خود را نیز پیگیری کند. برای بستگانی که در آمریکا هستند، راحت‌تر می‌توان درخواست داد؛ اما افرادی که در خارج این کشور هستند باید از طریق کنسولگری برای آنها اقدام کرد.

در ضمن افرادی که در خارج از آمریکا هستند، ابتدا برای آنها ویزا صادر خواهد شد. این افراد بعد از ورود به آمریکا می‌توانند گرین کارت خود را دریافت کنند.

در صورتی که هر یک از خواهران و برادران شما ازدواج کرده باشند، می‌توانید برای آنها نیز درخواست بدهید. اما روند دریافت این گرین کارت کمی سخت و طولانی خواهد بود.

گرفتن گرین کارت آمریکا از طریق کار

یکی از راه‌های دیگری که از طریق آن می‌توان گرین کارت آمریکا را دریافت نمود، از طریق کار است. این مورد کمی پیچیده بوده و شرایط خاصی دارد. از آنجاییکه دریافت گرین کارت از این طریق فقط مربوط به کارفرما نیست و شریط دیگری مانند سرمایه‌گذاری و البته داشتن مهارت و حرفه خاص را می‌طلبد، کمی گستردگی دارد. کارفرمای شما که پیشنهاد کار در این کشور را به شما داده است، نقش بسیار مهمی در این روند دارد. ابتدا باید این کارفرما درخواست مجوز کار را بگیرد و بعد فرم مربوطه را پر کند.

افرادی که تخصص خاصی دارند و توانایی آنها در یک زمینه بسیار زیاد است، امکان اخذ گرین کارت آمریکا را دارند. این افراد باید در مهارت خود جزو بهترین‌ها باشند. به طور معمول این افراد شامل مدال آوران المپیک، افرادی که جوایز نوبل با اسکار را کسب کرده‌اند، افرادی که مقالاتی در نشریات تخصصی معتبر و پر تیتراژ نوشته‌اند، افرادی که سابقه رهبری و مدیریتی در یک سازمان دارند، افرادی که موفقیت‌های مالی در هنرهای تجسمی و نمایشی داشته‌اند‌ و … می‌شود.

افرادی که دارای شغل‌های خاص هستند، مانند مترجمان عراقی که برای ارتشیان آمریکایی در کشور خود کار کرده‌اند نیز می‌توانند به راحتی گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

اخذ گرین کارت از طریق پناهندگی

از دیگر راه‌های اخذ گرین کارت آمریکایی از طریق پناهندگی است. آن دسته از افرادی که به عنوان پناهنده وارد خاک آمریکا می‌شوند، بعد از حدود یک سال می‌توانند درخواست خود را ارائه بدهند. پناهندگان سیاسی نیازی به این کار ندارند و بعد از مدتی می‌توانند درخواست خود را بدهند.

گرین کارت مهاجرتی سالانه به 50 هزار برنده لاتری نیز داده می‌شود. در این روند افرادی می‌توانند این گرین کارت را دریافت کنند که میزان مهاجرت و شرایط آنها به این کشور کم است. با این روش به آنها فرصتی داده می‌شود تا بتوانند با شرکت در لاتری، گرین کارت مهاجرتی را دریافت کنند.

گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در آمریکا شرایط خاصی دارد و فرد می‌بایست سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری را داشته باشد. باید بدانید که افرادی که می‌خواهند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند باید یک میلیون دلار و یا 500 هزار دلار به ترتیب در کسب و کارهای جدید و حوزه اشتغال هدفمند سرمایه‌گذاری کنند. در صورتی که این میزان سرمایه را داشته باشند، می‌توانند گرین کارت را دریافت کنند. لازم به ذکر است که فرد متقاضی باید بتواند با سرمایه‌گذاری خود 10 شغل دائمی در آمریکا ایجاد کند و کسب و کار خود را رونق دهد.

مدت اعتبار گرین کارت آمریکا

در ابتدا باید بدانید که افرادی که مدت زمان 30 ماه یا بهتر بگوییم 5 سال در آمریکا زندگی می‌کنند طبق قوانین آمریکا واجب شرایط اخذ گرین کارت هستند. این کارت به فرد اجازه می‌دهد تا در تمامی دوران زندگی خود در آمریکا زندگی کند و از حقوق شهروندان آمریکایی لذت ببرد.

گرین کارت را باید هر 10 سال یک بار تمدید کرد و به زندگی در این کشور ادامه داد. در صورتی که فرد طبق قوانین آمریکا عمل کند می‌تواند کارت خود را تمدید کند.

قیمت گرین کارت آمریکا

افرادی که تقاضای دریافت گرین کارت آمریکا را دارند می‌بایست برای هر عضو خانواده خود 220 دلار را از طریق سامانه USCIS پرداخت کنند. هزینه ثبت نام گرین کارت آمریکا برای آغاز فرایند اقامت و چاپ شدن گرین کارت است.

قانون گرین کارت آمریکا

همانطور که گفته شد افرادی که گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کنند، می‌بایست تمامی قوانین این کشور را رعایت کنند و مرتکب هیچ گونه جرم و جنایتی نشوند. این افراد در صورتی که خلاف قانون عمل کنند و اخلاق خوبی در این کشور نداشته باشند، گرین کارت آنها باطل و لغو خواهد شد.

در صورتی که فرد گرین کارت خود را گم کند و چیزی بیش از یک سال بیرون از خاک آمریکا باشد، گرین کارت او دیگر معتبر نخواهد بود. در این صورت اقامت او لغو خواهد شد.

تفاوت ویزا و گرین کارت

گاهی اوقات متقاضیان گرین کارت را با ویزا اشتباه می‌گیرند و تفاوت اصلی آنها را نمی‌دانند. گرین کارت به معنی اقامت دائم در کشور آمریکا به منظور زندگی و کار است. این گرین کارت تا مدتی تمدید می‌شود که فرد مرتکب هیج خلافی نشود و طبق قوانین آمریکا زندگی کند. اما ویزا به معنی اجازه زندگی موقت است و فرد نمی‌تواند مدت زمان زیادی در آمریکا بماند.

گرین کارت آمریکا در افغانستان

افرادی که ملیت افغانستانی دارند می‌توانند از چند طریق گرین کارت آمریکا را دریافت کنند. یکی از این روش‌ها این است که فرد مترجم باشد و برای یکی از ارگان‌های دولتی و یا ارتشی آمریکا کار کرده باشد. روش بعدی این است که دولت آمریکا و یا سازمان‌های آمریکایی آنها را حداقل یک سال به استخدام خود در آورده باشد. از دیگر روش‌های اخذ گرین کارت آمریکا این است که این فرد توسط نیروهای بین المللی کمک به امنیت (ISAF) استخدام شده و برای آنها مدتی کار کرده باشد.

گرین کارت و سرمایه گذاری آمریکا با دریافت بهره

سرمایه گذاری در آمریکا با دریافت بهره و اخذ گرین کارت پروژه عمرانی …

سرمایه گذاری در کانادا

طی تماسی که با اداره مهاجرت کبک داشتیم در مورد پرونده های ارسالی به ا…

گرین کارت آمریکا-EB-3

اخذ گرین کارت آمریکا از طریق استخدام در گلخانه و پرورش گل و گیاه د…

پرونده های مهاجرتی کانادا از ترکیه به پاریس منتقل شد

به دنبال سیاستهای  انساندوستانه وخط مشی های درست  و عاقلانه وزیر ج…

سرمایه گذاری با دریافت بهره و اخذ گرین کارت در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا با دریافت بهره و اخذ گرین کارت پروژه عمرانی …

آغاز ثبت نام قرعه کشی گرین کارت

همه ساله از طرف سایت وزارت امورخارجه آمریکا ثبت نام قرعه کشی آمریک…

استخدام در پیتزا هات در آمریکا- ویزای کاری و گرین کارت

/
پیتزا هات در آمریکا  به مدت محدود از اتباع خارجی استخدام می …

پروژه های جدید سرمایه گذاری تایید شد

/
پروژه های جدید عمرانی و فرصتهای سرمایه گذاری در آمریکا که منجر به اخذ …

اعلام نتایج لاتاری آمریکا

/
امروز 5 ماه مه نتایج قرعه کشی ورودی های سال 2016 که سال گذشته …

هرپرسش اقامتی که دارید با ما در ارتباط باشید.

خانم فریبا نامورراد (Fariba Namvar Rad) کارشناس مستقل و رسمی مهاجرت و عضو جامعه مشاوران تایید شده در کانادا می باشد.
خانم نامورراد فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا بوده و دارای سالها تجربه همکاری با وکلای مجرب کانادایی در امور حقوقی و مهاجرت به کانادا می باشند.

تماس با ما

دفتر اتاوا

1 Rideau Street, 7th floor, Suite 721, Ottawa, Ontario, Canada K1N 8S7

دفتر تورنتو

1595 16th Ave #301, Richmond Hill, Ontario, Canada L4B 3N9

واتس اپ : 16468894165+ / 7679-263(613) 1+
ایمیل : info@canadacis.net
مدیریت خانم فریبا نامورراد
وکیل مهاجرت به کانادا

طراحی و توسعه شرکت CanadaCis