اطلاعات و روشهای کلی مهاجرت به کانادا

شما در این مطلب میخوانید:

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

ویزای ازدواج و نامزدی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

هزینه اقامت کانادا

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

یک سوم ساکنین کانادا را مهاجرین تشکیل می‌دهند و به نظر می‌رسد، طی سال‌های آینده این آمار به نصف ساکنین کانادا برسد.
به طور کلی با توجه به افزایش مهاجرت به کانادا، مسئولین این کشور ماهانه در قوانین و مدارک مورد نیاز پذیرش مهاجران تغییراتی ایجاد می‌کنند که آگاهی از آن‌ها برای دریافت مهاجرت کم‌دردسر و کم‌هزینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
از این رو پیشنهاد می‌کنیم، پیش از هر اقدامی به تحقیق و بررسی همه جانبه در مورد مهاجرت به کانادا و پیش‌زمینه‌های لازم در سال 2020 بپردازید، تا هم سریعتر و هم با هزینه کم‌تری اجازه اقامت و زندگی در کانادا را دریافت کنید.
خوشبختانه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که 7 روش زیر کاملا قانونی است:

 • مهاجرت با دریافت ویزای تولد
 • مهاجرت با دریافت ویزای کار
 • مهاجرت با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت با دریافت ویزای توریستی
 • مهاجرت با دریافت ویزای تحصیل
 • مهاجرت با دریافت ویزای ازدواج
 • مهاجرت با دریافت ویزای خوداشتغالی

پناهندگی، روشی است پرخطر که متاسفانه برخی از متقاضیان زندگی در کانادا، از آن استفاده می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو، به فردی که به دلایل ترس از شکنجه‌شدن یا مرگ به دلیل مسائلی همچون نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی مشخص، عقاید سیاسی و جنگ مجبور به ترک کشور خود هستند و دیگر نمی‌توانند به کشورشان بازگردند، پناهنده گفته می‌شود.
پناهندگی با مهاجرت کاملا متفاوت بوده و متاسفانه خطرناک‌ترین راه اقامت در کشور دیگر است؛ چرا که ممکن است افراد برای دریافت اجازه پناهندگی به کشور مورد نظر، از راه‌های نادرست و خطرناکی استفاده کنند. راه‌هایی که در آن امکان تجاوز، سرقت اموال، قتل، نامعلوم بودن زمان حضور در کمپ، دستگیری توسط پلیس کانادا به دلیل حضور غیر قانونی و… وجود دارد.
با این حال، انواع مختلف پناهندگی در کانادا وجود دارد که در ادامه به 5 نوع پناهندگی اشاره می‌کنیم.
انواع پناهندگی

 1.  پناهندگی نژادی
 2.  پناهندگی مذهبی
 3. پناهندگی به دلیل عضویت در گروه‌های خاص اجتماعی (مثلا همجسنگراها)
 4. پناهندگی سیاسی
 5.  پناهندگی اجتماعی

مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از روش‌های قانونی مهاجرت به کانادا، ازدواج است. درواقع برای دریافت ویزای ازدواج و نامزدی کانادا، لازم است یکی از طرفین، کانادایی، شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم باشد. در این صورت زن و مرد باید بتوانند با ارائه دلایل و مدارک کافی به مسئولان کانادایی آن‌ها را به واقعی بودن ازدواج خود قانع کنند.
پس از به اثبات رساندن قصد واقعی خود برای ازدواج، به اصطلاح طرف کانادایی نامزد خود را اسپانسر می‌کند و دولت کانادا به او اجازه می‌دهد به صورت قانونی مهاجرت کند.
از مهم‌ترین نکات برای قانع کردن مسئولان کانادایی در دادن مهاجرت قانونی به روش ازدواج، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل 18 سال سن برای طرف کانادایی
 • عکس‌های ارسالی زوج برای مسئول کانادایی به صورت خانوادگی (یعنی هر دو خانواده در عکس و در مراسم و مجالس مختلف دیده شوند)
 • توانایی صحبت کردن دو طرف به یک زبان مشترک
 • زیاد نبودن فاصله سنی دو طرف
شاید این مطلب برای شما مفید باشد : اسپانسر کردن پدر و مادر به کانادا

پس از اینکه از سوی توانستید، اعتماد طرف‌های کانادایی برای اثبات واقعی بودن ازدواج یا قصد ازدواج خود را به‌دست آورید، در این صورت به شما و همسرتان اقامت ازدواج در کانادا داده می‌شود و شما باید حتما حداقل تا دو سال با یکدیگر زندگی کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت قانونی در کانادا، تولد در این کشور است. تعداد کمی از کشورهای جهان با تولد فرزند در خاک خود، او را شهروند خود دانسته و تمامی مزایا و امکانات کامل را ارائه می‌دهد. کانادا یکی از این کشورها است و از «قانون خاک»، تبعیت می‌کند. نیازی نیست پدر و مادر کانادایی باشند یا اقامت کانادا داشته باشند. اگر فرزند در خاک، مرزهای دریایی یا هوایی کانادا متولد شود، شهروند کانادایی شناخته شده و به او تابعیت کانادایی داده می‌شود.
البته این بدان معنا نیست که والدین می‌توانند، همانند فرزند خود اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

هزینه اقامت کانادا

همان‌طور که می‌دانید، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، و بدیهی است که هر روش هزینه‌ متفاوتی خواهد داشت. در ادامه حد اقل هزینه هر کدام از روش‌های معمول مهاجرت به کانادا را بیان می‌کنیم. هزینه‌ها به دلار کانادا است.

اکسپرس اینتری

1040 دلار: مهاجرت اکونومی با حق اقامت دائمی
550 دلار: مهاجرت اکونومی بدون حق اقامت دائمی
1040 دلار: مهاجرت با همسر یا شریک حقوقی با حق اقامت دائمی
550 دلار: مهاجرت با همسر یا شریک حقوقی بدون حق اقامت دائمی
نکته: در صورتی که کودکی همراهتان باشد، به ازای هر کودک 150 دلار دریافت می‌شود.

اقامت کانادا کپیتال اینترنشنال

مهاجرت خوداشتغالی

تمامی هزینه‌های مهاجرت خوداشتغالی همانند مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری است.

ویزای توریستی

100 دلار: ویزای مولتی کانادا که ویزای سوپر را هم پوشش می‌دهد.
500 دلار: ویزای بازدیدکننده‌ها برای 5 نفر به بالا (فرزندان زیر 22 سال باشند)
100 دلار: به ازای هر نفر در صورت درخواست افزایش اقامت برای بازدیدکنندگان
200 دلار: زمانی که می‌خواهید وضعیت خود را به بازدیدکننده بازگردانید.
ویزای تحصیلی
150 دلار: تقاضای صدور ویزای تحصیلی به ازای هر نفر
350 دلار: هزینه بازگردانی وضعیت 200 دلار و هزینه مجوز تحصیلی در وضعیت جدید 150 دلار

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

ممکن است اکنون که اطلاعاتی در مورد مهاجرت به کانادا دریافت کردید، این سوال برایتان پیش آید که اصلا چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟ درواقع آیا مهاجرت به کانادا مزایایی هم دارد؟ یا بهتر است از مهاجرت به کانادا منصرف شویم؟ و آیا معایب مهاجرت به کانادا سنگین‌تر از مزایای آن است؟
برای پاسخ به این سوال، ابتدا به مزایای مهاجرت به کانادا و سپس به معایب آن می‌پردازیم تا با دیدی آگاهانه‌تر انتخاب کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا

امنیت و آساش سیاسی: اگر به دنبال کشوری امن و آرام از لحاظ سیاسی هستید، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. جالب است بدانید، کانادا در بسیاری از مسائل و تنش‌های سیاسی ایجاد شده در حوزه بین‌المللی دخالتی ندارد و بیشتر آن را به عنوان کشوری بی‌طرف از نظر سیاسی می‌شناسند.
کانادا از امن‌ترین کشورها در حوزه سیاست است و همین مسئله محیطی کاملا آرام و مناسب برای مهاجران از سراسر جهان ایجاد کرده است.

ارائه خدمات درمانی رایگان: یکی دیگر از برترین ویژگی‌های کشور کانادا که آن را به مکانی مناسب برای مهاجرت تبدیل ساخته، ارائه خدمات پزشکی و درمانی برای شهروندان کانادایی و مهاجران است. البته شرط استفاده از این امکان، داشتن حد اقل اقامت سه ماهه است. یعنی مهاجرین پس از گذشت سه ماه از حضور در کانادا، می‌توانند از خدمات پزشکی و درمانی رایگان که توسط دولت کانادا ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

فراهم بودن فرصت‌های شغلی مناسب: یکی از مهم‌ترین دلیلی که انسان‌ها وادار به مهاجرت از سرزمین مادری خود به کشوری دیگر می‌سازد، ناامیدی از شرایط زندگی و آینده شغلی است. این در حالی است که کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای بهره‌مندی مهاجران از فرصت‌های شغلی است. مهاجران در صورت داشتن تخصص و تحصیلات مربوطه می‌توانند شغل مناسبی در موسسات کاریابی پیدا کرده و زندگی آرامی را درپی بگیرند.

تحصیل رایگان: شهروندان کانادا از مزیت تحصیل رایگان برخوردارند و مهاجران هم همانند شهروندان کانادایی، می‌توانند از آموزش باکیفیت بدون پرداخت هزینه بهره‌مند شوند.

فرهنگ بالای اجتماعی و نبود نژادپرستی

متاسفانه یکی از مشکلاتی که اغلب مهاجران با آن مواجه می‌شوند، دیدگاه غلط و متعصبانه مردم بومی است. اما مردم کانادا نسبت به سایر کشورها دارای فرهنگ و آگاهی بالایی هستند و به ادب و برخورد مناسب با مهاجران شناخته می‌شوند. همچنین تعداد بسیار کمی از مردم کانادا، برخورد نژادپرستانه با مهاجران از خود نشان می‌دهند که بسیار ستودنی است.

محیط زیست و طبیعت فوق‌العاده: یکی دیگر از امتیازهای کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای مهاجرپذیر، داشتن طبیعت تمیز، زیبا و فوق‌العاده آن است. مردم کانادا این موهبت را کمی مدیون قوانین بسیار سخت حفاظت محیط زیست در کنار اهمیت قابل توجه به کنترل دقیق زباله و فاضلاب هستند.

ثبات اقتصادی در کانادا: و اما یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل مزایای مهاجرت به کانادا، ثبات اقتصادی این کشور نسبت به سایر کشورهای غربی و اروپایی است. جالب است بدانید، برخلاف برخی کشورهای اروپایی که دچار بحران اقتصادی شده‌، ارزش دلار کانادا بالا است و شرایط اقتصادی در این کشور آرام و برای انجام فعالیت‌های اقتصادی بسیار مناسب است.

معایب مهاجرت به کانادا

مالیات بالا: در کانادا مردم هزینه بالایی را به عنوان مالیات پرداخت می‌کنند و این به معنای اختصاص دادن بخشی از درآمد شاغلین به دولت است. بنابراین اگر در کانادا درآمد حاصل از شغلتان بالا و قابل توجه است، در عوض مالیات قابل توجهی هم باید پرداخت کنید.
ولی قانون حمایت از والدین زمانی که صاحب فرزند می‌شوند، بخشی از مالیات را کسر کرده و به کمک خانواده‌ها می‌آید.

طولانی و پرهزینه بودن گرفتن ویزا: یکی از معایب مهاجرت به کانادا که شرایط را تا حدودی برای بسیاری از مهاجران سخت و طاقت‌‌فرسا می‌کند، طولانی بودن پروسه گرفتن ویزای کانادا است. همین مسئله باعث می‌شود، مجبور به پرداخت هزینه قابل توجهی شوید و تنها در صورتی که از شرایط و راه‌های مختلف گرفتن مهاجرت در کانادا مطلع شوید، تا میزان قابل توجهی از این هزینه‌ها کم می‌شود.

سرمای بالا در کانادا: ما ایرانی‌ها به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه کشورمان، چهارفصل را تجربه می‌کنیم. این در حالی است که در بیشتر ماه‌های سال کانادا، سرما حکم‌فرما است. زمستان‌های طولانی و برف، طوفان و باران‌های شدید کانادا مثال‌زدنی است و احتمالا زندگی را برای بسیاری از مهاجران به‌ویژه ایرانیان سخت می‌کند.

بالا بودن هزینه‌ها در کانادا: همانطور که شرایط اقتصادی در کانادا ثابت و زمینه کار در این کشور نسبتا فراهم است، هزینه‌های زندگی هم بالا است. درواقع کانادا یکی از کشورهای گران است و حتی این گرانی در برخی از شهرهای کانادا نسبت به شهرهای اروپایی بیشتر است. هرچند در صورت داشتن شغلی پردرآمد آن هم به دلار کانادا، کمتر دچار آسیب خواهید شد.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد : ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

یکی از اصلی‌ترین اقدامات لازم برای درخواست اقدام مهاجرت به کانادا، مهیا کردن شرایط مورد نیاز است. سه شرط مهم و لازم برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ارتقای زبان

برای مهاجرت به کانادا تسلط به یکی از دو زبان‌های انگلیسی و فرانسه ضروری است. پس متقاضیان باید به ارتقای سطح زبان خود بپردازند و در آزمون‌های تعیین سطح نمره بالا و قابل قبولی کسب کنند.

معادل ‌سازی مدارک تحصیلی

دومین شرط معادل‌سازی مدرک تحصیلی است. مثلا اگر متقاضی مهاجرت دارای مدرک مهندسی پزشکی از دانشگاه تهران است، باید تمامی مدارک تحصیلی خود از ریزنمرات گرفته تا مدرک اصلی را به کانادا ارسال کند. این مدارک توسط این کشور بررسی شده و معادل‌سازی انجام می‌شود. در صورت یکسان بودن اعتبار مدرک ارسال‌شده دانشگاه تهران با دانشگاه کانادا، اعتبارنامه‌ 5 ساله برای متقاضی ارسال می‌شود.

تمکن مالی

تمکن مالی و توانایی فرد برای زندگی در کانادا، یکی دیگر از شرایط مهم برای قبول شدن تقاضای مهاجرت است. بهتر است حتما از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی قرار بگیرید و سپس برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.
این سه شرط مهم، مناسب برنامه‌های استانی و اقامت دائم دولت فدرال کانادا است.

دریافت مشاوره جهت مهاجرت به کانادا

برای اینکه بتوانید مسیر درستی را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید، نیاز به کسب اطلاعات و مشاوره صادقانه و حرفه‌ای دارید که کپیتال اینترنشتال این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. برای رسیدن به این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد که در زیر می‌بینید:

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 • دریافت مهاجرت قانونی از طریق تحصیل در کانادا، یکی دیگر از روش‌های قانونی است که مهاجران آن را انتخاب می‌کنند.
 • در این کشور می‌توان در مقاطع تحصیل ابتدایی (مدارس)، لیسانی، فوق‌ لیسانس و دکترا مهاجرت تحصیلی گرفت.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس 4، فوق لیسانس 2 و دکترا 3 تا 5 سال است. همچنین نیاز به نمره آیلتس است که متقاضیان لیسانس باید نمره 6، فوق لیسانس 6.5 و دکترا 7 را داشته باشند.
 • متقاضی مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا باید تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا داشته باشد.
 • همچنین فرد نباید گپ تحصیلی زیادی داشته باشد.

نکته جالب در مورد این روش مهاجرت، امکان بردن همراه است و می‌توان برای او اجازه کار گرفت.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

برای آن که بتوان از کشورهای مدرن و پیشرفته‌ای همچون کانادا ویزای توریستی دریافت کرد، باید مدارک معتبری ارائه داد. مدارکی که بازگشت دارنده ویزای توریستی از کشور مقصد را ضمانت کند. این مدارک عبارت است از:

 • سند ملکی
 • گردش مالی مناسب
 • داشتن دعوتنامه معتبر
 • مدرک تحصیلی قابل توجه
 • سابقه حضور در کشورهای عضو حوزه شنگن
 •  ارائه پروانه کار، پروانه طبابت و …

نکته مهمی که باید در مورد ویزای توریستی کانادا بدانید، این است که اعتبار قانونی این ویزا تنها 5 سال است.
به راحتی نمی‌توان این ویزا را به ویزای اقامت دائم یا اقامت بلند مدت تبدیل کرد. دارندگان این ویزا اجازه دارند به محض ورود به کانادا تا 6 ماه در خاک این کشور بمانند. سپس از کانادا خارج شده و دوباره برای تمدید اقامت در کانادا به این کشور بازگردند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های هزینه‌دار، پر ریسک و زمانبر است. ولی با این حال تعداد زیادی از مهاجران استفاده از این روش را ترجیح می‌دهند. برای دریافت مهاجرت سرمایه‌گذاری به شرطی که همراه دریافت اقامت باشد، سه راه وجود دارد که عبارت است از:

 • سرمایه‌گذاری 800 هزار دلاری در استان کبک
 • سرمایه‌گذاری 210 هزار دلاری در استان بریتیش کلمبیا
 • سرمایه‌گذاری 100 هزار دلاری در استان بریتیش کلمبیا

البته روش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد که تنها سه مورد فوق منجر به دریافت اقامت قانونی می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کارافرینی استانی

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، درواقع برنامه کارآفرینی استانی است. در این برنامه تمامی استان‌های کانادا برنامه‌های جداگانه و متفاوت از دیگر استان‌ها را که به آن‌ها PNP گفته می‌شود، داخل وب‌سایت مهاجرتی خود قرار می‌دهند. طبق PNP متقاضی شروع به جمع‌آوری مدارک و پیش‌زمینه‌های لازم می‌کند.
اثبات متقاضی مهاجرت به عنوان مدیر یک بیزینس در کشور مبدا از مهم‌ترین فاکتورهای پذیرفته‌شدن وی توسط کانادا است. پس از آن مدرک تحصیلی و میزان سابقه کار دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب متقاضیان مهاجرت است.
همانطور که قبلا گفته شد، امتیازدهی هر استان با استان دیگر متفاوت است و هرچه امتیاز از حداقل امتیاز یا «امتیاز کف»، که توسط وب‌سایت مهاجرتی هر استان اعلام می‌شود، بیشتر باشد، موفقیت او در گرفتن مهاجرت کاری استانی کانادا بالاتر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

برای دریافت اقامت کانادا از طریق تخصص (Skilled Worker)، لازم است فرد تقاضادهنده مدارکی را ارائه دهد، تا طبق آن طرف کانادایی تخصص او را در زمینه کاری مناسب تایید کند.

 • ارائه مدرک معتبر جهت اثبات داشتن تخصص و مهارت در یک زمینه کاری
 •  پیشنهاد شغلی (Job Offer)، از سوی کارفرمای کانادایی
 •  قابلیت مشغول به کار شدن یک شهروند کانادایی در زمینه تخصصی ارائه‌شده توسط متقاضی
 •  قرارگیری حرفه یا تخصص متقاضی در لیست اعلامی توسط دولت کانادا

از جمله مدارکی است که دولت کانادا آن‌ها را دریافت خواهد کرد. پس از ارسال مدارک مورد نیاز، طرف کانادایی با بررسی مدارک ارسالی در صورت نبود مشکل با مهاجرت شخص متخصص موافقت می‌کند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار (خوداشتغالی)

گاهی اوقات فرد برای مهاجرت به کانادا ترجیح می‌دهد کارفرمایی نداشته باشد و خود کسب‌وکار مورد نظر را راه‌اندازی کند. در این صورت، دولت کانادا در صورتی که حرفه‌ شما در لیست حرفه‌های مورد نیاز کشورش باشد، شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
ویزایی که برای متقاضی مهاجرت در این نوع صادر می‌شود، به ویزای استارتاپ کانادا شناخته می‌شود. کافی است به دولت کانادا اثبات کنید، حرفه یا استارتاپی که می‌خواهید آن را در کانادا اجرا کنید، قابلیت‌های زیر را دارا است.

 • قابلیت رشد
 • درآمدزایی

و همچنین باید آن‌ها را قانع کنید که شما می‌توانید تمامی مالیات‌های مرتبط با حرفه‌ خود را بپردازید.

یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا نماینده بخش فروش است. یک نماینده فروش قوی و متخصص می تواند یک کسب و کار را موفق و پر درآمد کند و به همین خاطر این شغل در کانادا بسیار مورد توجه بوده است و بیش از ۸۵۰۰ آگهی نیازمندی مربوط به جذب نماینده فروش در Jobs Bank منتشر شده اند.

نقش های ارتباطی – ارتباط کسب و کار با مشتری و کسب و کار با کسب و کار – نیز در این زمره قرار دارند. حقوق پایه این شغل که حدود ۶۴ هزار دلار است معمولا همراه با کمیسیون و تشویقی های خاصی همراه می شود:

بازه حقوقی: ۵۲ تا ۶۴ هزار دلار
۸۶۳۲ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

مهاجران کانادا برای مهاجرت از طریق اکسپرس انتری، باید 5 مرحله زیر را بگذرانند.

کسب حداقل امتیاز 67 از 100

در این مرحله باید واجد شرایط بودن فرد متقاضی مهاجرت، از سوی کشور کانادا تایید شود. برای این که بدانید آیا شرایط لازم را دارا هستید، باید حد اقل 67 امتیاز از 100 امتیاز مورد نظر را کسب کرده باشید.

 • سن
 • رشته تحصیلی
 •  میزان تحصیلات
 • سابقه کار
 • میزان تسلط بر زبان انگلیسی و زبان فرانسوی
 •  مجرد یا متاهل بودن
 • داشتن پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی
 • تمکن مالی
 •  تعداد فرزندان

موارد بالا تاثیر قابل توجهی در کسب امتیاز مورد نظر دارد.

مرحله دوم؛ محاسبه امتیاز در pool

در مرحله دوم، محاسبه امتیاز متقاضی مهاجرت براساس امتیاز 1200 است. اگر فرد شرکت‌کننده بتواند امتیازی بالاتر از 435 را کسب کند، در این صورت می‌تواند برای مهاجرت از طریق فدرال اقدام کند. این در حالی است که با نمره‌ای کمتر از 435 بهتر است از طریق برنامه‌های استانی، روند اقدام به مهاجرت، پیگیری شود.

مرحله سوم؛ تهیه مدارک

پس از گذراندن دو مرحله قبل، متقاضی مهاجرت باید مدارک زیر را تهیه کند.

 •  ارائه مدرک آیلتس جنرال معتبر (صدور آن کمتر از 2 سال باشد)
 • ارائه مدرک تحصیلی که توسط سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا بررسی شده است.

مرحله چهارم؛ ایجاد پروفایل اکسپرس انتری

در این مرحله متقاضیان مهاجرت به کانادا، باید در اکسپرس انتری پروفایل بسازند. در این پروفایل تمامی اطلاعات اولیه متقاضی و مواردی که باعث دریافت امتیاز متقاضی می‌شود، وارد خواهد شد. پس از اعلام امتیاز متقاضی وارد pool می‌شود.

مرحله پنجم؛ دریافت ITA و ارسال مدارک

متقاضی مهاجرت در آخرین مرحله از اکسپرس انتری، دعوت‌نامه‌ای را دریافت خواهد کرد که در این صورت باید با گذراندن مراحل زیر، تقریبا 6 ماه منتظر بماند تا در صورت نبود مشکل ویزای کانادا برای وی ارسال شود.

 • جمع‌آوری مدارک خواسته شده از طرف کانادا در مدت‌زمان تعیین شده
 •  ارسال مدارک به صورت آنلاین
 •  پرداخت هزینه‌ تعیین‌شده برای بررسی مدارک ارسالی
 • دریافت AOR

همانطور که دیدید، برای مهاجرت به کانادا، روش‌های مختلفی وجود دارد و استفاده از هر کدام از آن‌ها مستلزم پرداخت هزینه، صرف زمان و ارائه مدارک مورد نظر از سوی کانادا است.

هرپرسش اقامتی که دارید با ما در ارتباط باشید.

خانم فریبا نامورراد (Fariba Namvar Rad) کارشناس مستقل و رسمی مهاجرت و عضو جامعه مشاوران تایید شده در کانادا می باشد.
خانم نامورراد فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا بوده و دارای سالها تجربه همکاری با وکلای مجرب کانادایی در امور حقوقی و مهاجرت به کانادا می باشند.

تماس با ما

دفتر اتاوا

1 Rideau Street, 7th floor, Suite 721, Ottawa, Ontario, Canada K1N 8S7

دفتر تورنتو

1595 16th Ave #301, Richmond Hill, Ontario, Canada L4B 3N9

واتس اپ : 16468894165+ / 7679-263(613) 1+
ایمیل : info@canadacis.net
مدیریت خانم فریبا نامورراد
وکیل مهاجرت به کانادا

طراحی و توسعه شرکت CanadaCis