درباره استان نیوفاند لند

استان نیوفاندلند در کانادا قرار دارد و بهترین مکان برای افرادی است که به دنبال یک زندگی بهتر، آینده تحصیلی خوب و موقعیت شغلی عالی هستند. این شهر یکی از چهار شهر آتلانتیک بوده و شرقی‌ترین استان کانادا است.
استان نیوفاندلند در شمال شرقی آمریکای شمالی قرار دارد و در واقع هم مرز ساحلی اقیانوس اطلس است. مساحت این استان برابر با 405212 کیلومتر مربع بوده که دو جزیره Newfoundland و Labrador تشکیل دهنده این استان هستند. این شهر در کنار شهر کبک قرار دارد و دارای موقعیت جغرافیایی خوبی است. شهر نیوفاندلند دارای روستاهای ساحلی بسیار زیادی است که در حقیقت بیشتر جمعیت این شهر در این روستاها زندگی می‌کنند. در حدود 177 هزار نفر در سنت جانز زندگی می‌کنند. این منطقه مرکز استان و البته مرکز تجاری شهر است.
جنگل‌های کوهستانی بکر و زیبایی در این منطقه وجود دارد و در تمام سال می‌توان شاهد نمایش دسته جمعی دلفین‌ها در آب و… بود. این طبیعت بسیار زیبا همه گردشگران را مجذوب خود می‌کند و هر ساله پذیرای گردشگران بسیار زیادی است.

آب‌ و هوای نیوفاندلند و لابرادور

باید بگوییم که آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور معتدل است. آب و هوای این منطقه در تابستان‌ها بسیار خوب بوده و هرگز دمای آن از 21 درجه سانتی گراد بیشتر می‌شود. این منطقه زمستان‌های سردی دارد، اما سردی آن قابل تحمل است و دمای هوا کمتر از منفی 10 درجه نمی‌شود. در هر فصلی از سال می‌توان شاهد بارش بارن در بیشتر مناطق آن بود. این منطقه طبیعت بسیار زیبایی دارد و ترکیبی از کوه، جنگل و اقیانوس است.

فرهنگ در نیوفاندلند و لابرادور

مردم این استان بسیار مهمان نواز و خون گرم هستند و این فرهنگ مهمان نوازی را می‌توان در سایر شهرهای کانادا نیز مشاهده کرد. بیشتر مردم این استان در نواحی ساحلی زندگی می‌کنند و فرهنگ آنها به صنعت ماهیگیری وابسته است.

جمعیت نیوفاندلند و لابرادور

در حال حاضر جمعیت نیوفاندلند و لابرادور حدود 525 هزار نفر است. در طی سال‌های 1980 جمعیت این منطقه بسیار بالا بود و اکنون جمعیت آن کمی کاهش یافته است. دلیل اصلی این کاهش جمعیت پایین آمدن میزان تولد و البته مهاجرت ماهگیران بیکار محسوب می‌شود. این کاهش جمعیت باعث شده تا مسئولین به فکر جذب و افراد متخصص شوند تا که بتوانند نرخ بیکاری را کاهش دهند و روند اقتصاد را بالا ببرند.

دولت نیوفاندلند و لابرادور

درست است که دولت کانادا دارای یک سیستم فدرالی است، اما دولت نیوفاندلند و لابرادور مجلس انتخابی خود را دارد و طبق آن عمل می‌کند. این مجلس انتخابی در شهر مرکزی سنت جان حضور دارند و از آنجا به امور رسیدگی می‌کنند. 48 نماینده در این مجلس حضور دارند که از مناطق مختلف این استان هستند.

تحصیل در استان نیوفاندلند

شهر اصلی نیوفاندلند و لابرادور

سنت جان شهر اصلی نیوفاندلند و لابرادور است که مرکز استان محسوب می‌شود. این شهر توسط بریتانیایی‌ها در آمریکای شمالی تاسیس شد که در جزیره نیوفاندلند قرار دارد و جمعیتی برابر 180 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. در این منطقه افرادی زیادی ساکن شده‌اند که با ورود ماهیگیران اسپانیایی، پرتغالی و فرانسوی بیشتر شد. بیشتر این افراد در طی سال‌های گذشته برای صید ماهی به آن مهاجرت کردند. در سال 1497 کاشف معروف جان کابوت «John Cabot» وارد این استان شد. گفته می‌شود این شهر شاهد نبردهای دریایی و آتش سوزی در سال 1892 بوده که قسمت‌های مختلفی از آن از بین رفته است ولی با تلاش مردم دوباره از نو ساخته شد.

بهداشت و درمان در نیوفاندلند و لابرادور

کانادا قوانین خاص خود را دارد و در شهرهای آن این قوانین اجرا می‌شود. یکی از این قوانین خدمات بهداشت و درمان است. در شهر نیوفاندلند و لابرادور نیز همه شهروندان از خدمات درمانی رایگان بهره می‌برند. منظور این است که هزینه بیشتر درمان‌های ضروری توسط دولت پرداخت می‌شود و هزینه‌های خدماتی مانند عمل‌های زیبایی و خدمات خاص دندانپزشکی را خود فرد باید پرداخت کند.
فردی که مقیم این استان است می‌تواند از تمامی خدمات درمانی استفاده کند و بیمه سلامتی تمامی نیازهای شما را پوشش خواهد داد. تمامی افرادی که وارد این استان می‌شود واجد شرایط استفاده از این طرحی‌های درمانی هستند.

کار در نیوفاندلند و لابرادور

یکی موارد ضروری برای کار در نیوفاندلند و لابرادور داشتن مدرک شناسایی SIN است. این مدرک کدی است که برای کار در این استان به آن نیاز دارید. هر فردی که به این استان وارد می‌شود باید برای SIN خود درخواست بدهد. فرم‌های لازم را به محض ورود شما به این استان دریافت می‌کنید، اما در صورتی که این فرم‌ها را نگرفتید، به مرکز خدمات درمانی اقامت خود بروید و خودتان شخصا درخواست بدهید.
پس از بررسی مدارک شما، کارفرمایان می‌توانند به تجارب شما پی ببرند. اما اگر در حوزه تجارت فعالیت دارید، باید مجوز تجاری دریافت کنید. برای دریافت این مجوز با سازمان Real Seal در ارتباط باشید.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد : مهاجرت به کانادا

مهارت‌های زبانی در نیوفاندلند

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در نیوفاندلند و لابرادور به درد شما خواهد خورد داشتن مهارت زبانی است. موفقیت اصلی شما در این استان بستگی به تسلط شما بر زبان انگلیسی و فرانسوی دارد و هر چقدر تسلط بیشتری بر این زبان‌ها داشته باشید بهتر است. پس برای مهاجرت به این مکان هر چه زودتر مهارت زبانی خود را گسترش دهید.
جستجوی کار در نیوفاندلند
همانطور که می‌دانید یافتن کار در هر جامعه‌ای کمی زمانبر بوده و ممکن است کمی طول بکشد. در استان نیوفاندلند و لابرادور نیز برای یافتن شغل مناسب برای خود باید کمی زمان صرف کنید. به همین خاطر باید از قبل برای تامین هزینه‌های زندگی خود پس انداز داشته باشید تا در زمان یافتن کار مشکلی پیدا نکنید. اما یک راه ساده وجود دارد و این است که برای کسب تجارب جدید داوطلب شوید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا تجاربی جدید پیدا کنید و با کارفرمایان آشنا شوید. آنها نیز از این طریق با مهارت‌های شما آشنا خواهند شد.
شما می‌توانید برای یافت شغل‌ مناسب از موتورهای جست و جوی آنلاین مانند Monster، Craiglist و Government Of Canadas Job Bank استفاده کنید.

رزومه‌ کاری شما

حتما برای یافتن کار در کانادا یک رزومه به روز و جدید داشته باشید و تمامی مهارت‌های شغلی و تجارب خود را در آن بنویسید. فراموش نکنید که در این رزومه اصلا هیچ گونه خطای نگارشی و املایی نداشته باشید و یا اینکه از یک فرد متخصص بخواهید رزومه شما را بررسی کند تا هیچ مشکلی در آن وجود نداشته باشد. امروزه سازمان‌های زیادی خدمات مربوط به نوشتن یک رزومه کارآمد و درست را ارائه می‌دهند.

استان نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد در استان نیوفاندلند و لابرادور خوب است. اقتصاد این استان به منابع طبیعی و صنایع دریایی آن بستگی دارد. در واقع صنعت شیلات از جمله مهم‌ترین منابع اقتصادی این استان محسوب می‌شود‌ که در طی سال‌های اخیر از رو‌ش‌های جدید برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند. صنعت معدن از دیگر صنایع مهم این استان به شمار می‌آید که هر ساله با صادرات آن چیزی بیش از 700 میلیون دلار بدست می‌آورد. در این استان منابع انرژی، نفتی و گازی نیز نقش بسیار خوبی در اقتصاد استان بازی می‌کنند. حدود 615 میلیون بشکه نفت از منابع این استان استخراج می‌شود.
البته بهتر است بدانید که در این استان برنامه‌های آموزشی زیادی برگزار می‌شود تا نرخ بیکاری کاهش پیدا کند و مردم بتوانند گامی موثر در اقتصاد آن داشته باشند.

هزینه های زندگی در سینت جانز مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور

همانطور که گفته شد سنت جانز یکی از مراکز شهری مهم نیوفاندلند و لابرادور است و بندر تجاری و صنعتی جزیره محسوب می‌شود. هزینه زندگی در این استان متفاوت است و در جدول زیر مواردی را برای شما ذکر می‌کنیم.

آپارتمان هزینه به دلار کانادا

                      آپارتمان    هزینه به دلار کانادا
خرید آپارتمان هر مترمربع در مرکز شهر         ۹۵۰.۰۰
اجاره یک خوابه در مرکز شهر         ۹۱۶.۶۷
اجاره یک خوابه در خارج از مرکز         ۸۵۰.۰۰
اجاره 3 خوابه در مرکز شهر       ۱۵۰۰.۰۰
                 لباس و کفش     
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای           ۵۶.۰۰
1 جفت کفش نایک           ۹۵.۰۰
1 جفت کفش مردانه         ۱۴۳.۳۳
                     حمل و نقل
بلیط یک طرفه            ۱.۷۵
گذر ماهانه          ۳۷.۵۰
شروع تاکسی            ۳.۰۰
بنزین لیتری            ۱.۱۵
                     بازارها
شیر هر لیتر             ۱.۶۷
برنج هر کیلو            ۳.۰۰
تخم مرغ هر ۱۲ عدد            ۲.۴۳
پنیر محلی           ۱۷.۵۰
سینه مرغ            ۸.۲۵
گوشت گاو          ۱۵.۰۰
سیب            ۱.۵۰
موز            ۱.۷۰
پیاز            ۱.۴۸
کاهو           ۳.۰۰
گوجه فرنگی           ۲.۷۶
آب هر بطری یک و نیم لیتری            ۳.۰۰
سیگار ۲۰ بسته          ۱۵.۰۰

رستوران‌ها

غذا در یک رستوران ارزان            ۱۵.۰۰
غذا در رستوران متوسط            ۶۵.۰۰
کاپوچینو             ۴.۰۸

تحصیل و آموزش در نیوفاندلند و لابرادور

آموزش و تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور از سن 4 تا 5 سالگی شروع می‌شود. همه کودکانی که زیر سن 16 سال هستند می‌بایست در مدرسه شروع به تحصیل کنند. تمام درس‌ها در مدارس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و گاهی اوقات در برخی از مناطق فرانسوی زبان از این زبان استفاده می‌شود.
در این استان سه سطح ابتدایی، متوسطه و دانشگاه و کالج وجود دارد. در مدارس خصوصی می‌توان شاهد سیستم آموزشی متفاوتی بود که با مدارس دولتی فرق می‌کند. اما کیفیت آموزشی یکسان است و از طرف دولت ارائه می‌شود.

مزایای تحصیل در نیوفانلاند و لابرادور

تحصیل در استان نیوفاندلند و لابرادور مزیای زیادی دارد که شامل:

 • مردمی که در این استان زندگی می‌کنند از کیفیت آموزشی بسیار خوبی استفاده می‌کنند. چرا که این استان جزو بهترین مراکز آموزشی دنیا است.
 • هزینه کم تحصیلی
 • کیفیت زندگی بالای این منطقه
 • زندگی و تحصیل در میان مردمی خونگرم و صبور
 • بهره بردن از زندگی در آب و هوای بسیار خوب و عالی
 • محصلین می‌توانند تمامی واحدهای درسی خود را به کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی انتقال دهند و در هر منطقه‌ای تحصیل کنند.

دانشگاه‌‌های استان نیوفانلاند و لابرادور

در سال 1925 در شهر سنت جان دانشگاه Memorial Univesity Of Newfoundland یا Mun تاسیس شد. چیزی حدود 19 هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند. در واقع باید گفت که این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بزرگ کانادا است.
کالج‌های استان نیوفانلاند و لابرادور
کالج آنتلانتیک شمالی در استان نیوفانلاند و لابرادور قرار دارد و شهریه آن بسیار مقرون به صرفه است. این هزینه کم در شرایط عالی تحصیلی دانشجویان زیادی را از گوشه و کنار دنیا مجذوب خود می‌کند.

فرصت‌های مهاجرت پس از تحصیل

بعضی از افراد با شرایط خاص می‌توانند فرصت مهاجرت را پیدا کنند. این شرایط شامل:

 • دو سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته باشد.
 • یک پیشنهاد شغلی معتبر و در ارتباط با تحصیل داشته باشند.
 • ویزای کانادا را در زمان اقدام داشته باشند.
 • از یکی از موسسات کانادا فارغ التحصیل شده باشند یا دانشجوی تمام وقت باشند.
 • بتوانند از نظر مالی خود و همراهان خود را پشتیبانی کنند.
 • بتوانند به یک موفقیت شغلی در استان نیوفاندلند و لابرادور برسند.
 • اثبات مهارت زبانی

اخذ گواهینامه‌ رانندگی در نیوفاندلند و لابرادور

اگر می‌خواهید رفت و آمد خود را در مناطق مختلف آسان کنید و یک ماشین بخرید و یا اینکه اجاره کنید، باید بدانید که نیازمند گواهینامه رسمی رانندگی هستید. اگر گواهینامه رانندگی ندارید باید به فکر گرفتن یکی باشید و یا اگر دارید، باید آن را با گواهینامه نیوفاندلند و لابرادور تعویض کنید. افرادی که گواهینامه آنها متعلق به آلمان، اتریش، سوئیس، آمریکا و انگلستان است، طبق شرایطی خاص می‌توانند بدون آموزن گواهینامه خود را تعویض کنند. این شرایط خاص شامل:

 • بالای سن 17 سال باشند.
 • بیش از 5 سال از تاریخ انقضای آن نگذشته باشد
 • گواهینامه شما قانونی باشد

انتخاب خانه در نیوفاندلند و لابرادور

مسکن و اجاره خانه در استان نیوفاندلند و لابرادور ارزان است و با صرف یک هزینه متوسط می‌توان یک خانه خوب برای زندگی اجاره و یا البته خرید. گزینه‌های زیادی برای انتخاب یک خانه خوب در کانادا وجود دارد. برای اینکه در روند انتخاب خانه خود مشکلی نداشته باشید می‌توانید از یک مشاور امکلاک کمک بگیرید و بهترین مکان را برای زندگی انتخاب کنید.
البته زندگی در مناطق مرکزی و اصلی شهر کمی گران است و به همین خاطر می‌توانید مناطق حومه را برای زندگی خود انتخاب کنید. در این مناطق می‌توانید از خدمات خوب زندگی استفاده کنید و برای دسترسی به فروشگاه‌ها، مدارس و .. بهتر است ماشین داشته باشید و رفت و امد خود را آسان کنید.

چه چیزهایی را می‌توانید به کانادا بیاورید؟

به هر کجای دنیا که سفرکنید، چیزی برای زندگی و گذران آن پیدا خواهید کرد. در کانادا نیز هر آنچه که بخواهید برای زندگی خود خواهید یافت و نیازی به سنگین کردن بار سفر خود نیست. بهتر است بدانید که کانادا قوانین سختی برای کالاهایی که به آن می‌آورید دارد. کالاهایی مانند الکل، غذا، محصولات نیکوتینی، حیوانات، ماشین آلات، اتومبیل‌ها، گیاهان و…. را اجازه ندارید به این کشور بیاورید.
تنها چیزی که بیش از همه برای شما ارزشمند خواهد بود دلار است که می‌توانید چرخه زندگی خود را با آن بگذرانید. حتی طلا نیز در این کشور ارزشی برای شما نخواهد داشت. بعضی از کالاها مانند داروها که بیمه آنها را پوشش نمی‌دهد، سبزی خشک، ادویه‌های ایرانی، لباس، ظروف قیمتی، کاردو چنگال و .. را می‌توانید به همراه خود بیاورید. سایر وسایل را می‌توانید از حراج‌های فصلی این شهر تهیه کنید.
مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador Immigration)
مهاجرت نیوفاندلند و لابرادور از طریق روش‌ها و راه‌های مختلفی امکان پذیر است و افراد علاقمند به زندگی، تحصیل و کار در آن می‌توانند با یک اخذ یک برنامه مهاجرتی خاص در مدت زمان کوتاهی به آن مهاجرت کنند. این راه‌ها شامل:

 • از طریق ارتباط خویشاوندی. این روش برای افرادی است که عضوی از اعضای خانواده آنها در این استان زندگی می‌کند. این افراد در صورتی می‌توانند درخواست برای اقامت شما در این استان بدهند که یک سال از اقامت آنها گذشته باشد و پشتیبان مالی شما در زمان ورود به این استان باشند.
 • فارغ التحصیل بین المللی. این برای دانشجویان بین المللی کانادا است که می‌خواهند در این استان زندگی کنند و پیشنهاد کاری دارند.
 • نیروی کاری با مهارت و متخصص. این برای افرادی است که یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای این استان دارند و می‌خواهند با تخصص خود در نیوفاندلند و لابرادور مشغول به کار شوند.
 • از طریق ازدواج. افرادی که با یک شهروندکانادایی ازدواح می‌کنند با ارائه مدارک می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.
 • و سایر موارد…

افراد متخصصی که خارج از کانادا زندگی می کنند و برای برنامه “ورود سریع” توسط وزارت مهاجرت کانادا پذیرفته شده اند و دارای پیشنهاد شغلی در استان نیوفاند لند و لبرادور  هستند و قصد دارند به طور دائم در این استان ساکن شوند، برای این برنامه واجد شرایط هستند. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ظرف مدت شش ماه پس از دریافت درخواستهای ارسالی، آنها را بررسی می کند.

در نهایت شرایط لازم برای ورود سریع عبارتند از:

 1. پذیرفته شدن برای ورود به برنامه ورود سریع توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا و داشتن شماره پرونده که شامل حرف E و تعداد 9 شماره است.
 2. داشتن یک پیشنهاد شغلی تخصصی تمام وقت از یک کارفرما در استان نیوفاندلند با حقوق و مزایای منطبق با قانون. شغل مربوطه بایددر لیست کد مشاغل ملی National Occupational Code (NOC)  موجود باشد.
 3. داشتن امتیاز 67 از 100 در جدول امتیازبندی PNP . جهت جدول متیازات اینجا را کلیک کنید.
 4. داشتن مجوز کار یا داشتن اجازه برای درخواست مجوز کار از وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا. مجوز کاری که با درخواست PNP میفرستید باید شش ماه اعتبار داشته باشد.
 5. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی از کانادا یا مدرک تحصیلی معادل سازی شده توسط آژانس هایی که مدارک تحصیلی را معادل سازی می کنند و مورد قبول وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا می باشند. سطح تحصیلی مدرک معادل سازی شده و آنچه در پرونده “ورود سریع” اعلام شده باید همخوان باشد.
 6. داشتن مدرک اثبات توان مالی برای استقرار خود و خانواده در این استان .
 7. داشتن مدرک زبان از یک موسسه معتبر. نمره  زبان و آنچه اعلام شده باید برابر باشد.

اگر سابقه کار شما در زمینه ای می باشد که برای انجام کار خود در این استان بایدگواهی یا مجوز بگیرید، لازم است مدارکی که نشان میدهد واجد شرایط کسب این مجوز هستید با فرم درخواست PNP  ارسال شود.

خانم فریبا نامورراد (Fariba Namvar Rad) کارشناس مستقل و رسمی مهاجرت و عضو جامعه مشاوران تایید شده در کانادا می باشد.
خانم نامورراد فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا بوده و دارای سالها تجربه همکاری با وکلای مجرب کانادایی در امور حقوقی و مهاجرت به کانادا می باشند.
تماس با ما

دفتر اتاوا

1 Rideau Street, 7th floor, Suite 721, Ottawa, Ontario, Canada K1N 8S7

دفتر تورنتو

1595 16th Ave #301, Richmond Hill, Ontario, Canada L4B 3N9

واتس اپ : 16468894165+ / 0199-300 (647) 1+
ایمیل : info@canadacis.net
مدیریت خانم فریبا نامورراد
وکیل مهاجرت به کانادا


طراحی و توسعه شرکت CanadaCis