استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک واقع شده در انتهای شرقی کانادا با سه شهر بزرگ فردریکتون، سنت جان و مونکتان یکی از زیباترین و مهمترین استانهای کانادا بشمار میرود.

مرکز این استان شهر فردریکتون می باشد.استان نیوبرانزویک دارای دانشگاههای  مطرح از جمله دانشکده حقوق که بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه کانادا می باشد و همچنین دانشگاهای علوم کامپیوتر- مهندسی و پزشکی می باشد.

روش کسب اقامت دایم کانادا  از طریق استان نیوبرانزویک در ژانویه سال 2021 آپدیت شد.

شرایط لازم جهت اقدام از روش تجاری  استان نیوبرانزویک به صورت زیر می باشد.

متقاضی می بایستی قابلیت ایجاد راه اندازی بیزنس یا کار افرینی داشته باشد. این شرایط :

خرید مشاغل مستقر در نیوبرانزویک

ایجاد شغل در نیوبرانزویک

اداره تجارت در نیوبرانزویک

نقش مدیریت فعال در تجارت

گزارش تأیید ارزش خالص

حضور در استان نیوبرانزویک

شما بایستی در طول تأسیس تجارت خود

الف) 75٪ از مدت  زمان تأسیس کسب و کار (BEP) دراستان  نیوبرانزویک اقامت و حضور فیزیکی داشته باشید و

ب) در 100 کیلومتری محل کار خود اقامت داشته باشید.

ج) حد اقل 150 هزار دلار کانادا در استان سرمایه گذاری نمایید.

د) حد اقل 1 فرد مفیم کانادا را به استخدام خود دراورید.

بازدید از سایت

قبل از دریافت گواهی نامزدی ، PETL برای تأیید انطباق با شرایط و ضوابط مندرج شده در توافق نامه عملکرد تجاری امضا شده و تاریخ دار (BPA) بازدید و بازدید از سایت و مصاحبه با شما را در محل کسب و کار انجام می دهد. بازدید از سایت و مصاحبه برنامه ریزی می شود

مشاغل فصلی واجد شرایط

کشاورزی: ​​برخی از مشاغل کشاورزی ممکن است واجد شرایط باشند:

الف) حداقل زمان کار 9 از 12 ماه در یک سال تقویمی ؛

ب) حداقل اندازه مزرعه 100 هکتار

ج) برنامه های تجاری کشاورزی قبل از ارسال درخواست نامه  توسط کمیته مرجع ارزیابی می شود.

گردشگری: برخی از مشاغل گردشگری ممکن است واجد شرایط باشند:

الف) حداقل زمان کار 9 از 12 ماه ؛

ب) حداقل سرمایه گذاری 6 از 12 ماه اگر سرمایه گذاری واجد شرایط سهام بیش از 1 میلیون دلار CAD باشد.

ج) برنامه های تجاری گردشگری قبل از ارسال ITA توسط کمیته مرجع ارزیابی می شود.

بازدیدهای اکتشافی

در نظر گرفته شود ، یک بازدید اکتشافی باید طی 12 ماه قبل از ارسال درخواست شما به مرکز مهاجرت استان  مذکورصورت گرفته باشد.

اثبات اینکه شما قصد اقامت در نیوبرانزویک را دارید.

شرایط لازم

روش مهاجرت تجاری NB برای کارآفرینان یا مدیران ارشد ، ساکن کانادا یا خارج از کشور آزاد است ، که آماده تأسیس ، کار و مدیریت فعال کسب و کار هنگام زندگی و استقرار دائم در نیوبرانزویک هستند. برای شرکت  در این روش ، باید مطمئن شوید که همه شرایط واجد شرایط بودن را برآورده می کنید. اگر تمام شرایط واجد شرایط بودن برآورده شده باشد ، شما جهت این برنامه منتخب خواهید شد.

سن ، زبان ، تحصیلات ، ارزش خالص  دارایی شخصی ، مالکیت کسب و کار و / یا تجربه مدیریت ارشد ، مفهوم تجارت و سازگاری با محیط . شما بایستی از عوامل و فاکتورهای قید شده  حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز لازم را کسب نمایید.

شرایط سنی

شما باید بین 21-59 سال سن داشته باشید. سن شما از روزی ارزیابی می شود که درخواست نامه  کامل در پاسخ به دعوتنامه (ITA) به PETL ارسال شود.

زبانهای رسمی

برای تأمین نیاز به زبان ، باید نتایج آزمون معتبر را از یک سازمان آزمون تعیین شده ارائه دهید تا نشان دهد حداقل نمره برابر یا بیشتر از معیار زبان کانادایی (CLB) 5 برای انگلیسی یا Niveaux de compétence linguistique canadiens (NCLC) 5 را برای فرانسه در هر چهار توانایی زبانی: خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن کسب کرده اید.

3.تحصیلات

حداقل باید دیپلم متوسطه (دبیرستان) کانادا یا دیپلم دبیرستان خارجی برابر با مدرک کانادا داشته باشید. اگر تحصیلات خارجی دارید ، به یک گزارش ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) از یک سازمان معتبر نیاز دارید تا نشان دهد اعتبار شما معتبر و برابر با مدارک کانادایی است. اگر قبلاً گزارش ECA داشته اید ، در صورت دریافت گواهینامه نامزدی ، IRCC باید درخواست شما برای دریافت روابط عمومی کمتر از پنج سال باشد. شما برای مدرک ، دیپلم یا گواهینامه کانادایی نیازی به ارزیابی ندارید.

برای به دست آوردن گزارش ECA ، باید توسط یک سازمان یا یک نهاد حرفه ای تعیین شده توسط IRCC ارزیابی شوید. آنها گزارشی به شما می دهند که به شما می گوید تحصیلات شما در کانادا تایید شده و برابر است. هنگامی که شما یک سازمان تعیین شده یا یک نهاد حرفه ای را انتخاب کردید ، آنها به شما می گویند که چگونه اسناد خود را برای دریافت ارزیابی خود ارائه دهید. سازمانهای تعیین شده عبارتند از:

الف) خدمات آموزش تطبیقی ​​(CES)

ب) خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی کانادا (ICAS)

ج) خدمات آموزش جهانی (WES)

د) خدمات ارزیابی صلاحیت های بین المللی (IQAS)

ه) خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی (ICES)

و) شورای پزشکی کانادا (ارگان حرفه ای پزشکان)

ز) هیئت بررسی داروسازی کانادا (ارگان حرفه ای برای داروسازان)

ارزش خالص دارایی شخصی

امتیازات برای تأمین نیازهای خالص شخصی تعلق نمی گیرد.

“ارزش خالص دارایی ” به معنی ارزش کل دارایی منهای ارزش کل بدهی ها است. این شامل کلیه دارایی های شما و همچنین همسرتان یا شریک زندگی مشترک است و باید در هر یک از نام های شما باشد. شما بایستی  حداقل 500 هزار دلار کانادا بعنوان پشتوانه مالی داشته باشید.

مالکیت تجاری / سابقه کار

به عنوان مالک تجارت یا بیزنس  با توجه به موارد زیر حداکثر 15 امتیاز به شما تعلق می گیرد

الف) سابقه کار شما بایستی حداقل در پنج سال گذشته باشد. (حداقل 51٪). و

ب) دارای سمت  و مسئولیت نظارت بر حداقل دو کارمند باشید.

اگر شما مالک بیزنس نیستید و صرفا مدیر ارشد یک تجارت می باشید :

براساس تجربه سابقه  مدیریت ارشد شما ممکن است حداکثر 9 امتیاز به شما اعطا شود.امتیاز سئابق مدیریتی برای موارد زیر می باشد.

الف) شما سازمان ، دپارتمان ، بخش یا مولفه سازمان را مدیریت می کنید. یا نقش اساسی در سازمان دارید

ب) شما در سه سال از پنج سال گذشته مدیر ارشد یک تجارت هستید. و

ج) شما مسئول نظارت بر حداقل دو کارمند هستید. و

د) شما اختیار استخدام و خاتمه کار را دارید ، یا این اقدامات و سایر اقدامات پرسنلی را مانند ارتقا و مرخصی را توصیه می کنید.

ه) شما به عنوان یک تصمیم گیرنده اصلی شخصاً درگیر عملیات روزمره هستید.

و) شما باید به طور فعال در یک شرکت انتفاعی مشارکت داشته باشید که بخش دولتی یا  کارهای داوطلبانه متعلق به آن نیست یا اداره نمی شود.

مفهوم تجارت

شما باید یک مفهوم تجارت را با EOI خود ارائه دهید. ممکن است برای عناصر تجاری خود حداکثر 25 امتیاز کسب کنید. شما باید نشان دهید که تجارت  شما برای نیوبرانزویک منفعت اقتصادی دارد و با هدف اصلی کسب سود از طریق ارائه محصولات و / یا خدمات فعالیت می کند.

سازگاری

اگر همسر یا شریک زندگی مشترک شما در نیوبرانزویک تحصیل کرده یا کار کرده باشد و حداقل سطح CLB 5 را به زبان انگلیسی یا NCLC 5 را به زبان فرانسه در هر چهار توانایی زبانی داشته باشد که توسط نتایج تأیید شده است ، حداکثر 5 امتیاز به شما تعلق می گیرد.

مصاحبه

PETL ممکن است شما را ملزم به شرکت در مصاحبه کند ، زیرا برای تأیید اطلاعات مربوط به درخواست شما ، یا هر دلیل دیگری که باید در زمان درخواست فاش شود ، در مصاحبه شرکت می کنید. مصاحبه به زبان دلخواه شما انگلیسی و / یا فرانسه برگزار خواهد شد. در طول مصاحبه مترجم مجاز نیست. قالب ، مکان و زمان مصاحبه توسط PETL تعیین می شود. عدم حضور در مصاحبه برنامه ریزی شده شما ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

سن کودکان وابسته

سن (های) فرزندان وابسته شما ، در صورت وجود ، برای شرایط مهاجرت فدرال ، در زمان درخواست PETL قفل شده است. تاریخی که نمایه آنلاین خود را ایجاد می کنید یا ITA دریافت می کنید ، قفل شدن محسوب نمی شود.

برنامه های قبلی مهاجرتی تان را فاش کنید

شما باید هرگونه درخواست مهاجرتی را که در یک برنامه مهاجرتی استانی یا فدرال دیگری انجام داده اید ، فاش کنید و نسخه هایی از کلیه مکاتبات مربوطه را ، بدون در نظر گرفتن نتیجه ، ارائه دهید. عدم ارائه چنین اطلاعاتی منجر به امتناع شما خواهد شد.

تقاضای انصراف از برنامه

شما می توانید داوطلبانه درخواست خود را در هر زمان و بدون مجازات  به غیر از مورد سو ظن یا عدم صداقت  نادرست ، پس بگیرید. هزینه پروسه پرونده  برگشت داده نمی شود.

تأیید برنامه

تصمیم برای صدور اجازه نامه کار برای پشتیبانی فقط با صلاحدید PETL خواهد بود. قبل از صدور نامه پشتیبانی نامه اجازه کار ، شما نامه الکترونیکی با دستورالعمل های ارسال توافق نامه عملکرد تجاری امضا شده و تاریخ دار (BPA) را ظرف 60 روز از زمان صدور ایمیل دریافت خواهید کرد. عدم رعایت این مهلت ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

پس از دریافت اجازه نامه کار برای پشتیبانی ، باید به IRCC مراجعه کنید

پس از دریافت اجازه کار ، اکنون مجاز به کار در برنامه تجاری تأیید شده خود هستید.

ظرف 1 ماه پس از ورود شما به کانادا ، باید کتباً به PETL گزارش دهید و فرم گزارش ورود (NBBIS-004) را به PETL ارائه دهید.

در 9 ماه اول پس از ورود شما به کانادا ، تجارت شما باید باز باشد و فرم گزارش افتتاح کسب و کار (NBBIS-005) را به PETL ارائه دهید.

ظرف 2 سال پس از ورود شما به کانادا ، باید یک سال و طبق شرایط و ضوابط مندرج شده در توافق نامه عملکرد تجاری امضا شده و تاریخ دار (BPA) به مدت یک سال کار خود را انجام داده باشید. از این دوره دو ساله به عنوان دوره استقرار تجارت (BEP) یاد می شود. این مدت زمان مشخصی است که از تاریخ ورود شما به کانادا آغاز می شود و در 24 ماه پایان می یابد.

عدم ایجاد تجارت شما در این مدت منجر به امتناع از صدور گواهی نامزدی می شود.

جهت اقدام از این روش با ما مشاوره کنید.

کپیتال اینترنشنال ایمیگریشن

خانم فریبا نامورراد (Fariba Namvar Rad) کارشناس مستقل و رسمی مهاجرت و عضو جامعه مشاوران تایید شده در کانادا می باشد.
خانم نامورراد فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا بوده و دارای سالها تجربه همکاری با وکلای مجرب کانادایی در امور حقوقی و مهاجرت به کانادا می باشند.
تماس با ما

دفتر اتاوا

1 Rideau Street, 7th floor, Suite 721, Ottawa, Ontario, Canada K1N 8S7

دفتر تورنتو

1595 16th Ave #301, Richmond Hill, Ontario, Canada L4B 3N9

واتس اپ : 16468894165+ / 0199-300 (647) 1+
ایمیل : info@canadacis.net
مدیریت خانم فریبا نامورراد
وکیل مهاجرت به کانادا


طراحی و توسعه شرکت CanadaCis