مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی 2020

مهاجرت به کانادا با کارآفرینی

از بین تمام کشورهایی که ویزای کارآفرینی می‌دهند، فقط انگلستان و کانادا است که می‌توانید در آن‌ها کارآفرینی خوبی داشته باشید. کیفیت زندگی، نرخ پایین بیکاری و ثبات اقتصادی که در کانادا حاکم است، به شرط داشتن سرمایه و یک بیزینس پلن قوی، باعث می‌شود کانادا انتخاب پرسود و موثری برایتان باشد.
برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی از برنامه‌های استانی کانادا محسوب می‌شود. به این ترتیب باید از طریق اداره مهاجرت هر استان که قصد کارآفرینی در آن دارید، اقدام کنید و بیزینس پلنی که ارائه می‌دهید به قدری خلاق و عملی باشد که به چرخه اقتصادی کشور کانادا کمک کند. شرایط مهاجرت در هر استان به صورت کلی شبیه به هم است. یعنی با سرمایه گذاری به عنوان ایجاد یک کسب و کار می‌توانید ویزای کارآفرینی را کسب کنید. منتها در برخی از جزئیات، روش مهاجرت از طریق کارآفرینی در هر استان متفاوت است.
بعد از ثبت درخواست، باید حداقل امتیاز لازم در بخش‌های مختلف را کسب کنید تا وارد لیست داوطلبین (pool) شوید و ظرف 6 ماه اقدام کنید. یعنی بعد از ارائه بیزینس پلن، کسب و کارتان را شروع کرده و موارد مختلف را بررسی کنید تا در نهایت با اجاره یک مکان، بیزینس‌تان را آغاز کنید.
شرایط مورد نیاز جهت تشکیل پرونده مهاجرت کارآفرینی

دارای حداقل سه سال سابقه اشتغال مدیریتی یا اداره کسب و کار خصوصی در 5 سال اخیر

 •  دارای پشتوانه مالی 600 هزار دلار
 •  دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس جنرال با نمره 5
 • ارائه طرح توجیهی یا بیزینس پلن قوی
 • سرمایه گذاری به مبلغ 150 تا 250 هزار دلار
 • عدم سابقه پناهندگی یا سوء پیشینه در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

یکی از پویاترین اقتصاد آمریکای شمالی در استان بریتیش کلمبیا است. برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی در این استان مناسب مدیران با تجربه و صاحبان بیزینس بوده که دارای سرمایه کافی هستند. در واقع بیزینس شما، مانند جواز کسب یا شرکت خصوصی، باید اثبات شود. در نهایت به شهر ونکوور برای مصاحبه دعوت شده و از طرح توجیهی‌تان دفاع می‌کنید. اگر طرح‌تان مورد قبول واقع شود، به مدت دو سال فرصت دارید، بیزنس‌تان را راه اندازی کنید. محل اقامت شما باید در 100 کیلومتری محلی که کسب و کارتان را راه انداختید باشد. بعد از ارسال گزارش نهایی و تایید شما، می‌توانید برای اقامت دائم خود و خانواده‌تان درخواست دهید.
دولت استانی بریتیش کلمبیا این امکان را فراهم کرده است که به جای شروع یک کسب و کار یا تجارت جدید، یک کسب و کار کانادایی که حداقل ۵ سال اداره شده، خریداری کنید. تجارتی که مورد نیاز دولت استانی بوده و حداقل یک فرد کانادایی در آن مشغول به کار باشد.
از طرفی برای طرح تجاری خودتان، در صورتی که بتوانید در سیستم امتیاز دهی، بالاترین امتیاز را کسب کنید برایتان دعوت نامه صادر می‌شود. امتیازدهی بر اساس شرایط زیر صورت می‌گیرد:

 • تجربه کاری: جزئیات سابقه کاری و تجربه شما در 10 سال اخیر تعیین کننده این بخش است. حداقل امتیاز تجربه مدیریتی مربوط به یک سال و حداکثر امتیاز مربوط به بالای 5 سال است. همچنین حداقل امتیاز سابقه کاری مربوط به دو سال است.
 • مالکیت: حداقل پشتوانه ملی که نیاز دارید حدود 600 هزار دلار است که می‌تواند به صورت ملک یا وجوه نقدی و غیر نقدی باشد.
 • سرمایه گذاری: به عنوان سرمایه شخصی برای تجارت و کسب و کارتان، به حداقل 200 هزار دلار سرمایه نیاز دارید. اگر با فرد یا افراد دیگری شریک باشید که آن‌ها هم قصد مهاجرت داشته باشند این مبلغ به 400 هزار دلار کاهش پیدا می‌کند.
 •  ایجاد شغل: به مدت یک سال فرصت دارید حداقل یک نفر مقیم کانادا را به صورت تمام وقت به استخدام خود درآورید.
 • منطقه: هرچه میزان جمعیت منطقه‌ای که برای کارآفرینی انتخاب کردید، کمتر باشد، امتیاز بیشتری در این بخش دریافت خواهید کرد.
 •  میزان سازگاری: بر اساس میزان سازگاری و شرایط انطباق پذیری امتیاز دریافت می‌کنید. فاکتورهای انطباق پذیری از جمله مهارت در زبان انگلیسی، سطح تحصیلات، سن، بازدیدهای تجاری که در استان بریتیش کلمبیا داشتید، تجربه کاری یا مطالعات در کانادا همه این موارد به امتیازهای شما اضافه می‌کند.
شاید این مطلب برای شما مفید باشد : اسپانسر کردن پدر و مادر به کانادا

تغییرات برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا (اپدیت ژانویه ۲۰۲۰)

شرایط لازم کار افرینی پایه ای کار افرینی منطقه ای
تجربه در ۱۰ سال گذشته در ۵ سال گذشته
داشتن سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس داشتن سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس
دارایی خالص حد اقل۶۰۰هزار دلار حد اقل ۳۰۰ هزار دلار
میزان تحصیلات دیپلم درسی دیپلم درسی
طرح تجاری بله بله
درصد مالکیت حد اقل یک سوم(33.33%) حد اقل 51%
سرمایه گذاری حداقل دویست هزار دلار حداقل صد هزار دلار
ایجاد شغل ایجاد حداقل یک شغل فول تایم برای یک شخص کانادایی یا مقیم کانادا
سفر اکتشافی ندارد بله
نیاز به ارایه مدرک زبان خیر حد اقل ایلتس چهار
شراکت در ثبت نام بله خیر
شراکت با بیزینس شخصی یا محلی بله بله
داشتن یک کارمند کلیدی بله خیر
بازه ثبت نام 6 هفته 4 هفته
تایید ارزش خالص بله
چهارچوب زمانی برنامه 4 ماه
مصاحبه بله
حداقل زمان ارسال گزارش نهایی 18 ماه بعد از صدور مجوز کار 12 ماه بعد از صدور مجوز کار
هزینه ها 300$ هزینه ثبت نام

3500$ هزینه درخواست

1000$ هزینه کارمند کلیدی

300$ هزینه ثبت نام

3500$ هزینه درخواست

همانطور که در قسمت برنامه های استانی توضیح داده ایم، استانهای کانادا قوانین خاص خودرا جهت جذب مهاجر و سرمایه های مورد نیاز خوددارند. در زیر مقایسه کلی این استانهای تهیه کرده ایم که کمک می نماید که بتوانید اطلاعات کلی استانها را از نظر برنامه های کار افرینی و سرمایه گذاری مقایسه نمایید.لازم به ذکر است که استاهای کانادا هر کدام برنامه ای مختلفی به غیر از سرمایه گذاری نیز دارند.مثلا برنامه های تخصصی ،دانشجویی و فامیلی از جمله این برنامه ها می باشد.

برنامه های دیگر نیاز به سفر اکتشافی ایفای نقش مدیریت میزان ودیعه به استان ارایه طرح تجاری داشتن سابقه مدیریت  میزان سرمایه گذاری میزان دارایی استان
بله نه 000،100 بله 3 سال 000،150 000،350 مانیتوبا
بله نه 000،75 بله 3 سال 000،150 000،300 ساسکاچوان
بله بله استخدام 3 نفر 000،125 بله 3 سال 000،400 000،800 بریتیش کلمبیا
بله بله استخدام 1نفر 000،125 بله 3 سال 000،200 000،400 بریتیش کلمبیا
بله بله 000،75 بله 3 سال 000،125 000،300 نیو برانزویک
بله بله 0 بله 2 سال 000،100 000،300 کبک
بله بله 000،200 بله 3 سال 000،150 000،600 پرنس ادوارد
بله بله 000،200 بله 3 سال 000،150 000،600 پرنس ادوارد
بله بله استخدام 5 نفر 0 بله 3 سال 000،000،1 0 انتاریو
بله بله 000،75 بله 3 سال 000،300 000،500 منطقه شمال غرب
بله بله 000،75 بله 3 سال 000،150 000،200 یوکان

 

 

مهاجرت تخصصی از استان بریتیش کلمبیا ( بدون نیاز به پیشنهاد شغلی جهت دانشجویان )

استان بریتیش کلمبیا با مرکزیت ونکوور برنامه جدیدی را به برنامه های استانی خود اضافه نموده است تحت عنوان اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا. این برنامه اجازه خواهد داد که 1350 پرونده بیشتر از تعداد پرونده های سال 2014 از این طریق اقامت دایم کانادا را اخذ نمایند.برنامه جدید که همگام با برنامه تخصصی اکسپرس اینتری فدرال می باشد در جهت کاهش پروسه زمانی این نوع پرونده ها طراحی و ایجاد شده است و بناست که متقاضیان واجد شرایط از این روش بتوانند با دریافت سرتیکیفیت استان جهت اقامت دایم کانادا اقدام نمایند. واجدین شرایط این برنامه در 3 گروه خاص طبقه بندی خواهند شد:

 1. گروه فارغ التحصیلان خارجی مقاطع عالی( فوق لیسانس-دکتری یا بالاتر )( بدون نیاز به پیشنهاد شغلی )
 2. گروه فارغ اتحصیلان خارجی مقاطع لیسانس یا کمتر
 3. گروه متخصصین ( شامل بهداشت و درمان )

منظور از فارغ اتحصیلان دانشجویانیست که در کانادا بعنوان دانشجوی خارجی تحصیل نموده اند.متقاضیان همچنین می بایستی در یکی از شاخه های مهاجرتی زیر واجد شرایط باشند.

 • متخصصین فدرال
 • متخصصین فنی و حرفه ای فدرال
 • افراد دارای تجربه کانادایی

از میان گروه های ذکر شده در بالا تنها فارغ التحصیلان مقاطع فوق لیسانس و دکتری رشته های زیر که در کانادا فارغ التحصیل شده اند می توانند بدون نیاز به پیشنهاد شغلی اقدام نمایند.

 • کشاورزی
 • بیولوژیکال و بیومدیکال
 • کامپیوتر و فد آوری اطلاعات
 • مهندسی
 • مهندسی تکنولوژی
 • متخصصین بهداشت و درمان
 • ریاضی و آمار
 • متخصصین بالینی بهداشت و درمان
 • محققین منابع طبیعی
 • فیزیک

در نهایت اگر واجد شرایط باشید، یک ویزای کاری به اعتبار دو سال به شما داده می‌شود. بعد از ثبت نام در برنامه مهاجرتی این استان، فایل نامبر دریافت خواهید کرد. حدود 4 ماه بعد از تایید، زمان دارید تا پرونده‌تان را به طور کامل ارسال کنید و در صورتی که مورد قبول واقع شود، قرارداد استانی را امضا می‌کنید. بعد از آن طی 20 ماه زمان دارید بیزینس‌تان را در ونکوور یا اطراف آن، راه اندازی کنید.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد : بهترین روش اقامت کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در انتاریو

همانند برنامه کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا، استان انتاریو نیز روال مشابهی دارد. با این تفاوت که در مورد شرایط جزئی با هم متفاوت هستند.

 • تجربه کاری: داشتن حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط در 5 سال اخیر
 • ملکیت: در این مورد بسته به اینکه منطقه بیزنس شما در تورنتو یا حومه تورنتو باشد، میزان پشتوانه مالی متفاوت خواهد بود. اگر بیزنس در تورنتو باشد حدود 800 هزار دلار و در صورتی که خارج از تورنتو باشد، نیاز به 400 هزار دلار پشتوانه مالی خواهید داشت.
 • سرمایه گذاری: در صورتی که بیزنس در محدوده تورنتو باشد نیاز به 600 هزار دلار کانادا دارید که حداقل یک سوم بیزینس را خریداری کنید. در صورتی که خارج از محدوده باشد، به 200 هزار دلار سرمایه نیاز دارید. بیزینس باید برای دولت استانی سودآور باشد و به منظور سپرده گذاری و دریافت سود متقاضی قلمداد نشود.
 • ایجاد شغل: اگر بیزنس در محدوده تورنتو است باید حداقل دو نفر کانادایی در آن مشغول به کار شوند و در صورتی که خارج از تورنتو باشد، یک نفر مقیم کانادا باید در آن مشغول باشد.
 • سازگاری: میزان فاکتورهایی مانند سطح تحصیلات و مهارت زبان، سفر اکتشافی بررسی می‌شود. در صورتی که برای خرید یک بیزینس آماده اقدام می‌کنید، باید یک سال قبل از ارسال پرونده به استان سفر کرده باشید. 10 درصد از سرمایه خود را باید صرف توسعه بیزینس مورد نظر کنید. قبل از ارائه طرح تجاری یا خرید بیزینس بهتر است با مشاغلی که به عنوان بیزنس‌های غیرقابل قبول در این استان شناخته شدند، آشنا شوید.
 • مشاغلی از جمله: بازیافت فلز و پلاستیک، شرکت‌های هولدینگ، کارواش‌های اتوماتیک، کارگزار وام، رخت‌شویی و مشاغلی که قبلا به عنوان کارآفرینی انتخاب شدند.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در آلبرتا

برنامه استانی مهاجرت به آلبرتا در حال حاضر دارای سه برنامه کلی است:

برنامه اکسپرس انتری

این برنامه مربوط به اکسپرس انتری فدرال است. در واقع دولت استانی کانادا با توجه به اطلاعاتی که متقاضیان در پروفایل خود ثبت کردند، برای آن‌ها دعوت نامه می‌فرستد که بعد از ارسال مدارک توسط متقاضی، در صورت تایید مدارک، 600 امتیاز در سیستم اکسپرس انتری فدرال دریافت می‌کنند.

برنامه فرصت

مخصوص کسانی است که در آمریکا کار می‌کنند یا از موسسات معتبر در این استان فارغ التحصیل شدند و حالا قصد دریافت اقامت دائم این استان را دارند. از سال 2018 با ارائه این برنامه، دو برنامه استخدام استراتژیک و کارفرما کنار رفت.

برنامه کشاورزان خود اشتغال

به عنوان کارآفرین اگر صاحب یا گرداننده یک مزرعه باشید و سرمایه کافی برای خرید و توسعه مزرعه در آلبرتا داشته باشید، می‌توانید نسبت به اخذ اقامت دائم کانادا و به شرط سکونت در استان آلبرتا اقدام کنید. در این برنامه به حداقل سرمایه 500 هزار دلار نیاز دارید. طرح و برنامه پیشنهادی که در این زمینه ارائه می‌دهید باید به گونه‌ای باشد که به صنایع غذایی کشاورزی این استان کمک کند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا

برنامه کارآفرینی استان مانیتوبا بر اساس سن، کسب و کار، تجربه، میزان سرمایه و پشتوانه مالی، زبان انگلیسی و میزان سازگاری امتیازدهی می‌کند. متقاضی با ویزای کاری و طی دو سال باید کسب و کاری را خریده و مدیریت کند که در صورت موفق بودن، می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند. برای دریافت این برنامه به عنوان کارآفرین باید دارای شرایط زیر باشید:

 •  پشتوانه مالی به ارزش حداقل 600 هزار دلار کانادا
 • دارای حداقل 51 درصد از سرمایه کسب و کار پیشنهادی
 •  خرید یا سرمایه گذاری یک کسب و کار به ارزش 250 هزار دلار در شهر وینیپگ استان منیتوبا
 • دارای حداقل سه سال سابقه کسب و کار یا مدیریت ارشد
 • کسب امتیازهای لازم در سیستم امتیاز دهی ( عواملی مانند سن، مدرک زبان، تحصیل و ..)
 •  ارائه بیزینس پلن طرحی که قصد کارآفرینی در آن دارد.

برنامه کارآفرینی نواسکوشیا

برنامه نوا اسکوشیا نیز همانند استان‌های دیگر کانادا، به این صورت است که بعد از مهاجرت از طریق ویزای کاری، روی بیزینس خود یا خرید بیزنس فعال به ارزش 150 هزار دلار سرمایه گذاری کرده و با ایجاد اشتغال برای افراد مقیم کانادا، شانس اقامت دائم را برای خود رقم می‌زند. شرایط لازم برای اخذ تایید این برنامه:

 •  دارای بیش از 600 هزار دلار پشتوانه مالی
 • کسب حداقل 109 امتیاز از برنامه مهاجرتی این استان
 • دارا بودن حداقل 34 درصد از سهام بیزینس
 • دارای مدرک زبان انگلیسی و فرانسه
 • دارای حداقل مدرک دیپلم

جزییات برنامه کار آفرینی دانشجویان در نواسکوشیا

افرادی که در کانادا فارغ التحصیل شده اند و علاقمند به راه اندازی بیزنس در کانادا می باشند، می توانند از این برنامه استفاده نموده و اقامت دایم را کسب نمایند. شرایط لازم :

 1. حداقل یک سال قبل از اقدام نمودن می بایستی بیزنسی فعال را راه اندازی نموده و حد اقل یک فرد کانادایی را در استخدام گرفته باشند
  متقاضی می بایستی حداقل به مدت دو سال در استان نواسکوشیا تحصیل کرده باشد و دارای مدرک تحصیلی از این استان باشد
  سن متقاضی بین 21 تا 56 باشد
  دارای مدرک زبان آیلتس 5 جنرال باشد

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در نیوفاندلند

افراد متخصصی که خارج از کانادا زندگی می کنند و برای برنامه “ورود سریع” توسط وزارت مهاجرت کانادا پذیرفته شده اند و دارای پیشنهاد شغلی در استان نیوفاندلند و لبرادور هستند و قصد دارند به طور دائم در این استان ساکن شوند، برای این برنامه واجد شرایط هستند. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ظرف مدت شش ماه پس از دریافت درخواستهای ارسالی، آنها را بررسی می کند.

 • تایید شدن طرح توجیهی
 • دارای محدود سن 21 تا 60 سال
 • دارای 600 هزار دلار پشتوانه مالی
 • دارای حداقل 200 هزار دلار برای کسب و کار و حداقل 33 درصد حق مالکیت و یا دارای یک میلیون دلار
 • دارای حداقل دو سال تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار در 5 سال اخیر
 • دارای مدرک زبان آیلتس
 • پذیرفته شدن برای ورود به برنامه ورود سریع توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا و داشتن شماره پرونده که شامل حرف E و تعداد 9 شماره است.
 • داشتن
 • ایجاد موقعیت شغلی برای حداقل یک نفر مقیم کانادا به طور تمام وقت در استان نیوفاندلند با حقوق و مزایای منطبق با قانون. شغل مربوطه بایددر لیست کد مشاغل ملی National Occupational Code (NOC)  موجود باشد.
 • داشتن امتیاز 67 از 100 در جدول امتیازبندی PNP . جهت جدول متیازات اینجا را کلیک کنید.
 • داشتن مجوز کار یا داشتن اجازه برای درخواست مجوز کار از وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا. مجوز کاری که با درخواست PNP میفرستید باید شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی از کانادا یا مدرک تحصیلی معادل سازی شده توسط آژانس هایی که مدارک تحصیلی را معادل سازی می کنند و مورد قبول وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا می باشند. سطح تحصیلی مدرک معادل سازی شده و آنچه در پرونده “ورود سریع” اعلام شده باید همخوان باشد.
 • داشتن مدرک اثبات توان مالی برای استقرار خود و خانواده در این استان
 • اگر سابقه کار شما در زمینه ای می باشد که برای انجام کار خود در این استان بایدگواهی یا مجوز بگیرید، لازم است مدارکی که نشان میدهد واجد شرایط کسب این مجوز هستید با فرم درخواست PNP  ارسال شود.

برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک

یکی از ارزان‌ترین برنامه‌های سرمایه گذاری و مهاجرت، استان نیوبرانزویک بود که در حال حاضر به صورت موقت بسته شده است. البته همانند سایر استان‌های کانادا در آینده احتمالا مهاجرت به این استان نیز با ویزای کاری ممکن باشد که پس از دو سال با اجرایی کردن طرح ارائه شده در این استان، بتوان اقامت دائم گرفت.
حداقل شرایطی که برای این برنامه استانی نیاز دارید عبارت است از:

 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کاردانی
 • دارای 600 هزار دلار پشتوانه مالی
 • دارای حداقل سه سال مالکیت کسب و کار یا 5 سال سابقه مدیریت ارشد
 • دارای محدوده سنی 22 تا 55 سال

امتیاز بندی این برنامه بر اساس فاکتورهای سن، سطح زبان، تحصیلات، سابقه مدیریتی، انطباق پذیری و طرح توجیهی کسب و کار است.این برنامه استانی نسبت به سایر برنامه‌ها زمان بندی کمتری دارد. به این ترتیب بعد از تشکیل پرونده، نامه ابراز علاقه مندی‌تان را به استان مورد نظر ارسال می‌کنید. بعد از بررسی شرایط و امتیازهای شما، دعوت نامه اولیه برای شما ارسال می‌شود. در مرحله بعد دارایی و مدارک کسب و کارتان توسط نهادهای استانی بررسی شده و در نهایت شما را برای مصاحبه دعوت می‌کنند. در صورت قبولی در مصاحبه مبلغ 100 هزار دلار به عنوان ودیعه اثبات مدارک و گفته‌هایتان، می‌پردازید که البته بعد از دو سال در صورت عملی شدن کسب و کار به شما بازگردانده می‌شود. بعد از دریافت دعوتنامه استانی باید پرونده اقامتی در اداره مهاجرت فدرال ایجاد کرده و برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق استان پرنس ادوارد

پرنس ادوارد دارای جمعیت و مساحت کمتری نسبت به سایر استان‌های کانادا است. برای ورود به این استان مانند سایر استان‌ها نیاز به ویزای کار دارید. سپس بعد از کسب اجازه ورود به این استان، با تشکیل بیزنس مورد نظرتان را تشکیل می‌دهید. در برنامه استانی پرنس ادوارد فعلی، نیازی به پرداخت ودیعه نیست و پروسه دریافت ویزا طی 4 ماه انجام می‌شود. حداقل سطح زبان در این استان مطرح نیست. جدول امتیاز بندی در این استان به این ترتیب است:

 • زبان انگلیسی
 • تحصیلات(حداقل مدرک تحصیلی دیپلم)
 • سن (25 تا 45 سال بیشترین امتیاز)
 • سابقه مالکیت بیزینس حداقل به مدت دو سال
 • قدرت انطباق با محیط
 • تمکن مالی به ارزش حداقل 150 هزار دلار
 • دارای 600 هزار دلار پشتوانه مالی
 • دارای 250 هزار دلار سرمایه گذاری در استان

از این مبلغ سرمایه گذاری، بعد از 6 ماه زندگی در این استان،25 هزار دلار و بعد از یک سال 50 هزار دلار آن به شما عودت داده می‌شود. در صورتی که بیزینس شما ایجاد شود 150 هزار دلار از مبلغ 250 هزار دلار به شما برگردانده می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ساسکاچوان

در مورد این استان نیز برای ورود باید ابتدا از طریق ویزای کار وارد شوید تا بتوانید اقامت دائم دریافت کنید. همچنین شرایط زیر برای مهاجرت از طریق کارآفرینی لازم است:

 • سرمایه گذاری به مبلغ 300 هزار دلار در دو شهر رجینا یا ساسکاتون
 • ایجاد حداقل دو فرصت شغلی برای افراد کانادایی
 • مالکیت حداقل 33 درصد از کسب و کار
 • کسب حداقل امتیاز به اندازه 110 بر اساس فاکتورهای شخصی، تجربه کاری و کسب و کار پیشنهادی
 • داشتن مدرک ایلتس با سطح ۴- سی ال بی CLB.4 –  Canadian Language Benchmark
 • داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی یا دوره فنی حرفه ای ( حد اقل ۱ سال)
 • ارزیابی مدارک تحصیلی و دوره های اموزشی
 • استطاعت مالی طبق جدول مالی ارایه شده استان ساسکاچوان (دارای 500 هزار دلار پشتوانه مالی)

شرایط سابقه کار جهت این استان

 1. سابقه کار جهت افراد دارای مدرک دانشگاهی حد اقل ۱ سال در ۱۰ سال گذشته
 2.  سابقه کار جهت افراد فنی حرفه ای و دارای دیپلم فنی حد اقل ۲ سال در ۵ سال گذشته
 3. سابقه کار جهت افراد دارای سابقه تحصیل یا کار در کانادا ۱ سال در ۳ سال گذشته

نکته: حداقل سابقه کار می بایستی ۱ سال و به صورت تمام وقت باشد. غیر از این مودر قبول اداره مهاجرت واقع نخواهد شد. مشاغل مورد نیاز می بایستی حتما در لیست مشاغل بین المللی NOC- Matrix 2011 در گروه A یا B یا O باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق منطقه شمالی

مهاجرت به مناطق شمالی از طریق کارآفرینی مناسب افرادی است که توانایی تاسیس یا سرمایه گذاری در کسب و کارهای مورد نظر را دارند. برنامه تجاری منطقه شمالی دارای دو طرح است:

 1.  طرح کارآفرینی
 2.  طرح خوداشتغالی

شرایط لازم برای طرح کارآفرینی

 • نیاز به سرمایه گذاری حداقل به ارزش 300 هزار دلار
 • نیاز به 500 هزار دلار پشتوانه مالی اولیه
 • دارا بودن 33 درصد مالکیت کسب و کار پیشنهادی
 •  ارائه سپرده 75 هزار دلاری جهت تایید توافق نامه
 • سابقه کار و تحصیلی

شرایط لازم برای طرح خوداشتغالی

طرح خود اشتغالی در حال حاضر بسته شده است اما برای واجد شرایط بودن در این طرح باید واجد شرایط زیر باشید:

 • به عنوان یک عضو از حرفه یا شغلی که با کمبود مهارت در این استان مواجه است، باشید.
 • دارای مجوز از نظام مجوزدهی منطقه شمالی باشید.
 • مهارت ارتباطی و درک و دانش کافی نسبت به وضعیت اقتصادی منطقه داشته باشید.
 •  بیزینس پلن یا طرح کسب و کار دقیق ارائه کنید.

کارآفرینان و یا صاحبان مشاغلی که مایلند برای این برنامه کاندید شوند باید دارای طرح کاری باشند که در آن جزییات این طرح و مزایای فوری و طولانی مدت آن برای مناطق شمال غربی ذکر شده باشد. برای مثال ساختار این بیزینس میتواند موارد ذیل باشد:

 • طرح یک شرکت نو پا
 • خریداری یک بیزینس موجود؛
 • سرمایه گذاری به عنوان یک شریک مدیریتی در یک بیزینس موجود

چه افرادی واجد شرایط هستند؟

 • داشتن حداقل 300 هزار دلار کانادا سرمایه برای راه اندازی یا خرید یک بیزنس در محدوده تجاری یلونابف، مناطق شمال غربی
 • داشتن حداقل 150 هزار دلار کانادا سرمایه برای راه اندازی یا خرید یک بیزنس در خارج از محدوده تجاری یلونابف، مناطق شمال غربی

متقاضی باید مدرکی دال بر دارایی شخصی به شرح ذیل را ارائه دهد:

 • داشتن حداقل 500 هزار دلار کانادا سرمایه برای راه اندازی یا خرید یک بیزنس در محدوده تجاری یلونابف، مناطق شمال غربی
 • داشتن حداقل 250 هزار دلار کانادا سرمایه برای راه اندازی یا خرید یک بیزنس در خارج از محدوده تجاری یلونابف، مناطق شمال غربی

مهاجرت از طریق متخصص فدرال

مهاجرت از این طریق بر اساس سیستم اکسپرس انتری کانادا امتیاز بندی می‌شود. در این مورد بر اساس توانایی و تخصص، جهت مهاجرت به کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرید. در این سیستم از روش اکسپرس اینتری درخواست خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال می‌کنید. 6 گروه از این طریق می‌توانند درخواست دهند:
متخصص یا کارگر ماهر فدرال، تاجر ماهر فدرال، دارندگان تجربه کار در کانادا، دارندگان تجربه کبک، متخصص یا کارگر ماهر کبک و متخصصان نامزد استانی.

برای مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال باید دارای حداقل شرایط زیر باشید:

 • دارای یک سال سابقه کاری مرتبط در ده سال اخیر به صورت تمام وقت یا دو سال نیمه وقت
 •  عدم داشتن سوء پیشینه
 • توانایی ساپورت مالی خود و خانواده
 • دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم کانادا
 • دارای حداقل سطح زبان انگلیسی
 • کسب حداقل 67 امتیاز از سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استان کبک

طرح کارآفرینی در استان کبک بر اساس بیزینس در حوزه کشاورزی، تجاری یا صنعت در کبک اجرا می‌شود. برنامه این استان شبیه به برنامه اقامتی دولت فدرال است منتها در کبک نیازی به ویزای استارتاپ ندارید. سیستم امتیازدهی در این استان بر اساس سن، رشته تحصیلی، مدرک زبان، روابط خانوادگی و سابقه کاری امتیاز بندی شده است. کارآفرینان در کبک باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارای حداقل دارایی و پشتوانه مالی به ارزش 300 هزار دلار
 • پرداخت 1200 هزار دلار به مدت 5 سال و یا پرداخت بهره بانکی به ارزش 350 هزار دلار
 • دارای حداقل دو سال سابقه مدیریتی طی 5 سال اخیر
 • ارائه بیزینس پلن قوی
 • دارای پیشنهاد کاری از کبک
 • کسب حداقل امتیاز برای صدور گواهی (افراد مجرد 55 و افراد متاهل 63)

داوطلبانی که بیزینس پلن آن‌ها مورد قبول واقع شود، برای مصاحبه دعوت می‌شوند. بعد از این دوره و ورود به این استان باید قادر باشند در مدت سه سال:

 1. در زمینه کشاورزی، صنعت، یا تجارت در کبک کسب و کاری را خریده یا راه اندازی کند.
 2. حداقل 25 درصد از سهام سرمایه به ارزش 100 هزار دلار را دارا باشد.
 3. حداقل یک نفر فرد مقیم کبک، در کسب و کار خود به صورت تمام وقت استخدام کند. البته در حوزه کشاورزی این بند لازم نیست.
 4. کسب و کار فعال داشته باشد.

کار آفرینی استان کبک

برنامه کار آفرینی در استان کبک یکی از معدود برنامه های مهاجرت به کانادا بدون پرداخت سپرده و ودیعه سرمایه گذاری در کانادا می باشد.

شرایط لازم:

 • اثبات  سرمایه خالص300,000 دلار کانادا که از راه قانونی بدست آمده باشد.
 • داشتن حد اقل 2 سال سابقه مدیریت  مفید در حد اقل  5 سال گذشته
 • داشتن حد اقل 25% سهم از کل سرمایه تجارت معرفی شده
 • انجام  تست پزشکی و امنیتی
 • ارایه طرح تجاری  دقیق و نشان دادن  علاقمندی به ایجاد اشتغال در استان کبک

در این برنامه هیچ مبلغی بابت ودیعه به استان پرداخت نخواهد شد تا اینکه  متقاضی وارد استان شود و پس از کسب اقامت دایم در استان 3 سال فرصت دارد تا شرایط زیر  را برای حد اقل یک سال در 3 سال دوره اقامت در کانادا اجرا نماید.

 • ایجاد اشتغال برای حد اقل یک شهروند کانادایی  حد اقل 30 ساعت در هفته ( به استثنای مشاغل کشاورزی که نیاز به استخدام کسی ندارند)
 •  ایجاد و تاسیس یک  سرمایه گذاری دراستان به مبلغ 100،000 دلار
 •  ایفای نقش مدیریت  فعال در بیزنس ایجاد شده

در این برنامه شرط دانستن زبان وجود ندارد اگرچه متقاضی می بایستی اشنایی جزیی به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشد.

از آنجاییکه تهیه و تنظیم این نوع پرونده نیاز به زمان طولانی دارد لذا چنانچه علاقمند به این نوع اقامت می باشید می بایستی هم اکنون نسبت به تهیه و تنظیم مدارک خود اقدام نمایید.

مشاوره جهت مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارآفرینی و یا سرمایه گذاری در کانادا، نیاز به دانش، تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. در این مسیر باید با مشاوران رسمی اداره مهاجرت مشورت کرده و با راهنمایی یک وکیل مجرب و با علم کافی برای کارآفرینی در این کشور اقدام کنید. مشاوران کپیتال اینترنشنال با تجربه و تخصص چندین ساله و نمایندگی که در کانادا دارند، می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در پروسه کارآفرینی از طرح تجاری گرفته تا تعداد جمعیت استانی که قصد کارآفرینی در آن دارید، روی تایید درخواست‌تان تاثیر می‌گذارد.
بعد از دریافت ویزای کارآفرینی و اثبات سوددهی کسب و کار مورد نظر برای دولت کانادا، می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. مشاوران سازمان مهاجرتی کپیتال اینترنشنال به طور کامل اطلاعات مورد نیاز راجع به شرایط هر استان در اختیارتان قرار داده و با توجه به صلاحیت و شرایطی که دارید، بهترین استان را برای کارآفرینی به شما معرفی می‌کند.

لطفا سوالات خود را از طریق تلفن رایگان 85312851 مطرح نمایید و جهت بررسی شرایط خود فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

خانم فریبا نامورراد (Fariba Namvar Rad) کارشناس مستقل و رسمی مهاجرت و عضو جامعه مشاوران تایید شده در کانادا می باشد.
خانم نامورراد فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا بوده و دارای سالها تجربه همکاری با وکلای مجرب کانادایی در امور حقوقی و مهاجرت به کانادا می باشند.
تماس با ما

دفتر اتاوا

1 Rideau Street, 7th floor, Suite 721, Ottawa, Ontario, Canada K1N 8S7

دفتر تورنتو

1595 16th Ave #301, Richmond Hill, Ontario, Canada L4B 3N9

واتس اپ : 16468894165+ / 0199-300 (647) 1+
ایمیل : info@canadacis.net
مدیریت خانم فریبا نامورراد
وکیل مهاجرت به کانادا


طراحی و توسعه شرکت CanadaCis